Ahde Vefa 78 İstanbul Birliğinde Ümit Özdağ Konferansı

Ekim 9, 2016, 10:08 pm 3.985 izlenme

Ahde Vefa 78 İstanbul Birliği Derneğinin bu haftaki düzenli konferanslarının konuşmacı konuğu MHP Gaziantep Mv.Prof.Dr. Ümit Özdağ oldu..
Saat 19.20 surlarında,Aşırı kalabalığın heyecanlı bekleyişleri içinde Dernek binasına gelerek Konferans salonuna geçti. Özdağ’ı dinlemek üzere gelen konukların çok önemli bölümü yer bulamadığı için ayakta veya yere oturarak izlemek zorunda kalırken,Dernek binasındaki kalabalığın bir kaç katından fazlası ise izdiham nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.
Ahde Vefa 78 İstanbul Birliği Derneğinde her hafta konferans öncesi konuklara Kuru Fasulye-Pilav ikramı yapılırken erken saatlerde katılımcıların fazlalığı nedeniyle yemek ikramı her zamanki düzen içinde olmayıp, katılımcı konukların yemeklerini de ayaküstü veya yere çömelerek yiyenlerinin olduğu gözlendi.
Konferans günü olan 8 Ekim 20016 tarihi 12 Eylül öncesi Ülkü Ocakları Anadolu Yakası Bölge Başkanlığı yapan Hüseyin Bayrak’ın rahmeti rahmana kavuşma sene i devriyesi olduğundan yemek sonrası merhum Bayrak yapılan dualarla anıldı.
Özdağ’ı dinlemek için İstanbul’un bütün ilçelerinden kıymetli bürokratlar,iş adamları ve siyasetin idol isimleri de hazır bulundular.
Ümit Özdağ Konuşmasına Çok Kıymetli Ülküdaşlarım ifadesi ile başlayıp sözlerine şu şekilde devam etti;
ÇOK DEĞERLİ ÜLKÜDAŞLARIM
Bu gün yapacağımızın sohbetin konusunu bu gün ben internette gördüm.Türkiye’mizin nasıl bir süreçten geçtiğini ve karşı karşıya kaldığı terör olaylarını ve Ülkemizin hangi noktaya doğru sürüklendiği hususu vurgulanmıştı, bende esasen bunları sizinle paylaşacam. Ancak ben size söylemesen de ülkemizin hızlı bir şekilde girdabın içine çekildiğini ve dibe doğru sürüklendiğini görüyoruz.15 Temmuz Türkiye dip noktasına çekilirken yalnızca bir ara istasyondur. Türkiye’yi Türk Devletini 15 Temmuz “2002 kasımında İktidar olan AKP ve AKP nin temsil ettiği zihniyettir”
AKP Türk Devletini çürüttü,Türk Devletinin taşıyıcı kolonlarını sistemli bir çalışmayla kırdı 15 Temmuzda Türk Genle Kurmayını TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ELİNE GEÇMEYİ SAĞLAYAN ortamı oluşturdu.
Peki sizce bu AKP Türkiye’yi içine soktuğu bu travmadan çıkartabilecek bir duruşu sergileyebilir mi? maalesef hayır..2004-2008 arasında Ege’de Yunanlılara 17 Ada ve kayalığını teslim eden, Süleyman Şah’ın mezarını ve türbesini kaçıran, yerini değiştiren bir zihniyetin, bugün Lozan’ dan memnun olmadığını, Lozan’ın yanlış olduğunu söylediğini görüyoruz. Bunu söyleyen adam, bir terör örgütü tarafından kandırıldığı için Allah beni affetsin diyen adam .

Peki O zaman asıl meselemiz Türkiye’nin AKP ve AKP nin yönettiği yanlış dinamikler neticesinde nereye sürüklendiği idi diye sözlerini devam ettiren Özdağ yaklaşık 1,30 saat süren konuşmasında Ülkenin pek çok sorununu dile getirip neler yapılması gerektiğini ve Ülke yönetiminde MHP iktidarına neden ihtiyaç duyulduğunu detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştı.
Özdağ konuşmasının ardından sorulan sorulara cevap verdi.
Saat 23 e kadar devam eden proğram sonrası katılımcılar çay sohbeti gerçekleştirip Özdağ’la hatıra fotoğrafı çektirdiler..Haber;Erhan Öztunç

wer 20161008_211347 20161008_211412 20161008_211353 20161008_211239

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER