Ahmet Tekin,”GÜLEN KUR’AN-I KERİM’İ İNKARA GİDİYOR”

Ekim 1, 2016, 1:55 am 1.925 izlenme

İslam’a paralel yeni bir din icat ediyorlar. Adı da Müslüman Hıristiyanlık veya Hıristiyan Müslümanlık. Okullarında da bunu telkin ediyorlar. İsim olarak tanıdıklarımız var. İçlerinde Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’na başkanlık edenler de var. Bunlar Machiavelli’e rahmet okutturacak kadar Makyavelistler.
“1964 2’NCİ VATİKAN KONSÜLÜ’NE GÖRE HAREKET EDİYORLAR”
1961-64 arasında dinlerarası diyalogla ilgili 2’nci Vatikan Konsülü’nde karar alındığı zaman oradaki diyalogun içi kurumsal Hıristiyan misyonerliğiyle dolduruldu. Gülen’in de Papa’ya yazdığı mektupta “Biz Papalık misyonunun bir parçasıyız” şeklinde kendi ifadesi var. Altındaki imzada da “Rabbin kulu Fethullah Gülen” diyor. Bir Müslüman bu rabbin kulu yazılsa yanlış anlaşılmaz ama Papa’ya, bir papaza böyle bir şeyin yazılması -ki İsa’nın kulu anlamına geliyor-. Çünkü onlar İsa’yı Rab kabul ediyorlar. Gülen öyle taklalar atıyor ki ortada Müslümanlık falan hak getire!
Asıl mesele Türkiye’ye Hıristiyanlaştırmak. Hıristiyan nüfus binde 8 geriliyor. Mensuplarının yüzde 46-55 arası Hıristiyanlığı terk etmiş vaziyette.
“GÜLEN CEMAATİNİN ARKASINDA VATİKAN VAR”
Cemaatin arkasında Vatikan var, ABD var, Kiliseler Birliği var. Hepsiyle irtibat halinde. Türkiye’de 8 ayrı misyoner grup faaliyet halinde. Bu gruplarla cemaat dirsek teması içinde. Kurumsal misyonerliğin Türkiye şubesi gibi çalışıyorlar. Her taraftan zımparalıyorlar bu işi. Gülen “Hz. Meryem’i hamile bırakan Hz. Muhammed’in ruhudur” diyor. Kuran’ı orada da yanlış anlıyor. Nisa Suresi’nin 171. Ayeti’nde Allah Hz. Meryem’in Allah’ın ‘Ol’ emrinin sonucu hamile kaldığını açıkça ifade ettiği halde Fethullah Gülen, “Hz. Peygamberin ruhu hamile bırakmıştır, İsa, Hz. Muhammed’in çocuğudur” demeye getiriyor. Hıristiyanlarla Müslümanları yaklaştırma çabasına giriyor. Çok Makyavelist bir anlayıştır bu.
“GÜLEN KUR’AN-I KERİM’İ İNKARA GİDİYOR”
Gülen bazı laflarında nerdeyse Kuran’ın tümünü görmezlikten geliyor. Birçok sözünde de Kuran-ı Kerim’in ayetlerini tahrif ediyor. Bu iş Kuran’ı inkara, İslam’ı inkara gidiyor. Allah Kuran’da İbrahim’in bir dininden bahsediyor: Hanif ve Müslüman. O, üç İbrahimi dinden bahsediyor.
“1999’DA TUĞGENERAL VE YAYIN YÖNETMENİNE İSTİHBARAT GELDİ”
1964’te alınan 2’nci konsüldeki karardan sonra kurumsal misyonerlikle belirli bir yere vardılar, Vatikan ve New York’ta. Diyorlar ki “Güney ve Orta Asya Müslümanlığında hayır yok. İslam Türkiye’den tekrar ayağa kalkarsa kesinlikle bunun önüne geçemeyiz, tedbirini alalım” dediler. Vatikan’da Yabancı Dinler Sekretaryası kuruldu. 1999’da bir TV kanalının genel yayın yönetmeni ve Jandarma Bölge Komutanı olan bir tuğgeneralle tesadüfen ayrı ayrı görüştüm. “Yakında Türkiye’de halka referans olabilecek bir kısım kimselere Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin meşruiyetini, İslam ile eşit olacağını söyleyecekler, aman buna karşı dikkatli olalım” dediler. Bunun yoruma dayalı değil, istihbarati bilgi olduğunu söylediler. “Aman hocam bununla ilgilen” dediler. Ben de bunun üzerine 4 kitap çıkardım. Gülen’in cemaatinden bile teşekkür edenler oldu, “Bizim düşünüp de söyleyemediğimizi sen söylüyorsun, Allah razı olsun” dediler. Cemaat ayrıca iman esaslarını sadece bire indiriyor, Allah’a iman sadece. Hz peygamberimizin halk nazarındaki imajını zedelemeye çalışıyor.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER