AKP VE HDP İTTİFAKI MI ?

Nisan 27, 2018, 3:10 pm 942 izlenme

Sn.Erdoğan; MHP seçmeninden daha çok HDP ve AKP arasında gidip gelen, Güneydoğu oylarına güveniyor. Haliyle de , seçim politikalarının çoğunluklu veya önemli bir kısmı, Güneydoğu eksenli olacaktır.

 

Ülkemizde daha öncesinde “kötü tecrübeyle sabit “ bedeli ağır olan açılım gibi bir safsata yaşanmıştı. Bugün buna benzer veya bunun gibi bir durumun yaşanması halinde oluşabilecek siyasi şartların ve toplumsal sorunların, AKP tarafından önkestirilebilir oluşu ; Bana göre AKP ve HDP  ittifakının gerçekleşmesi düşūncesinin, olumsuzlaşmasının õn koşullarından biridir.

 

Ancak ; AKP, HDP’nin Güneydoğuyla ilgili politikalarından bir kaçını, seçim programına dahil edebilir. Erdoğan’ın ūlke genelinde yandaş medya ve basın aracılığıyla, diğer kesimin üzerinde etkili ve algısal ılımlaştırma politikaları izleyerek ; Öteki taraftan ,Güneydoğu meydanlarında halkla bire bir “Cumhur ittifakı” kurmaya çalışması muhtemel gibi gözūküyor.

 

Ayrıca, Sn. Erdoğan seçime bir hafta kala, cezaevinde bulunan HDP’ li milletvekillerinin bir bölümünü , izlediği politikaların, Güneydoğu halkının üzerindeki etkisini ve yaptırımını artırmak için dışarıya çıkarmayıda dūşünebilir.

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DİĞER YAZILARI

DİYABET (ŞEKER) HASTALIĞI NEDİR ? TANI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

ŞEKER HASTALIĞI(DİABETES MELLİTUS) NEDİR?NASIL TEDAVİ EDİLİR? Şeker Hastalığı Diyabet halk arasında bildiğimiz adıyla şeker hastalığı,...

Ekim 28, 2018

Nereden…nereye….

Türkiye’ye Rehin Verilen Fransız Donanması Bu emsalsiz rehin Kanunî devrindedir ve 1553 yılı 1 Şubat...

Ekim 16, 2018

Şarbon nedir? Nasıl bulaşır? Belirtileri ve tedavisi

Şarbon, ( antraks ) toprakta bulunan bir bakterinin neden olduğu ve otçul hayvanlardan insana bulaşan ciddi...

Eylül 14, 2018

Bir Milattır 12 Eylül

Bu yazı 12 Eylüllerde Vatana siper olmaya giderken, yolu darağacına düşen güzel milletimin evlatlarına adanmıştır....

Eylül 12, 2018

MİGREN NEDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Değerli okuyucularım.Sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum.Haberhan dergisinin çok değerli yöneticilerine sizlerle buluşmamı sağladıkları için...

Eylül 7, 2018