AKP’de Bağ bozumu Arınç’tan sonra Hüseyin Çelik’in ipleri koptu

Şubat 3, 2016, 4:51 am 2.536 izlenme

Bülent Arınç-Recep Tayyip Erdoğan çekişmesi devam ederken bu kez gündeme Hüseyin Çelik düştü..

AKP nin eski ağır toplarının teker teker diskalifiye edilmesi ve beraberinde getirdiği tartışmalar bunca şehit haberine rağmen gündeme oturuyor..

Dün beraberken yolları ayrılanların bu gün suçlayıcı ifadelerle gündeme oturmaları AKP nin cadı kazanı olduğu izlenimi veriyor.Erhan Öztunç

AKP’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni danışmanları belirlenmesinin ardından Habertürk’te Hüseyin Çelik’in görevine son verildiğine dair haberin ardından Çelik’ten açıklama geldi.
Görevden alınmadığını, daha önce kendisinin istifa ettiğini söyleyen Çelik, Twitter’dan “Ak Parti Gn. Bşk. Başdanışmanlığından alındığımı iddia edenlere: BEN 15 GÜN ÖNCE GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE İSTİFA DİLEKÇESİ VEREREK AYRILDIM.” diye yazdı.
YENİ DANIŞMANLAR BELİRLENDİ
AKP’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni danışmanları belirlendi.
Habertürk’ün haberine göre AKP Ankara milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı Mücahit Arslan ve Ertan Aydın ile birlikte eski Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu Davutoğlu’nun danışmanı olarak görev yapacak.
Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da Genel Başkan Danışmanı olarak atandı. Eski Konya Milletvekili Kerim Özkul aynı kadrodan danışmanlık görevine devam eden tek isim oldu.
KOVULDU MU İSTİFA MI ETTİ
Yeni danışmanlarının listesini yayınlayan Habertürk, haberde Hüseyin Çelik’in görevine son verildiğini de belirterek “Daha önce bu görevi yürüten ve geçtiğimiz günlerde çözüm sürecine ilişkin açıklamalarıyla dikkat çeken Hüseyin Çelik ile birlikte Akif Gülle, Halide İncekara ve Güldal Akşit’in görevleri sona ermiş oldu.” ifadelerini kullandı.
Bu ifadeye Hüseyin Çelik’ten tepki geldi. Görevden alınmadığını, “gördüğü lüzum üzerine” 15 Gün önce kendisi istifa ettiğini belirten Çelik, Twitter hesabından Habertürk’e yanıt vererek şunları yazdı: “Ak Parti Gn. Bşk. Başdanışmanlığından alındığımı iddia edenlere: BEN 15 GÜN ÖNCE GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE İSTİFA DİLEKÇESİ VEREREK AYRILDIM.”

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER