AKP’li çok önemli belediyelerde hala Fethullahçılar var

Kasım 17, 2016, 7:26 pm 1.305 izlenme

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, “Çok önemli AK Partili belediyelerde genel sekreter düzeyinde Fethullahçılar var, henüz soruşturmadılar.” dedi.
Gazeteci-yazar Enver Aysever’in RS FM’de hazırlayıp sunduğu ‘Oyuna Devam’ programının bugünkü konuklarından biri de Yeni Şafak yazarı Salih Tuna’ydı. Salih Tuna gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Sputnik’in haberine göre, şu an AKP’nin çok önemli belediyelerinde soruşturma geçirmemiş Cemaatçi genel sekreterler olduğuna dikkat çeken Salih Tuna, sözlerine şöyle devam etti:
“Bence şu anda tutuklu olmayan, hiçbir soruşturma geçirmemiş çok daha fazla suçlu var dışarıda. Ben biliyorum Fethullahçı Terör Örgütü’yle bağlantılarını, bunlar hâlâ bir soruşturmaya konu edilmiş değiller. Çok önemli AK Partili belediyelerde genel sekreter düzeyinde Fethullahçılar var, henüz soruşturmadılar. Bu yapılmayacak anlamına gelmiyor ama yapılmış değil. Bu örgütle hiçbir alakası olmayan, senin benim gibi düşünen insanlar var içeride, bu insanlar çıkacaklar. Ama bir dönem mağduriyet yaşamış olacaklar. Bu süreçler doğası gereği sıkıntılı süreçler. 40 yıldır ülkeyi zapturapt altına almaya çalışan bir örgüt tasfiye edilirken bazı olumsuzluklar yaşanıyor maalesef. Keşke Aslı Erdoğan bir an önce çıksa.”
“BİZ TA O DÖNEMDE SURİYE’YLE SAVAŞMAK ZORUNDA KALACAKTIK”
Enver Aysever’in Ahmet Davutoğlu’nun ‘Stratejik Derinlik’ kitabının yayınlandığı dönemde birlikte program yaptıklarını ve kendisinin o dönemde “Davutoğlu Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en kötü dışişleri bakanıdır” tespiti yaptığını hatırlatması üzerine söz alan Tuna, “Canlı yayında söylemiştin. Türkiye, dış politikasındaki en büyük krizleri Suriye’yle birlikte yaşadı. 94’teki belediye yönetiminden itibaren Erdoğan’ın şöyle bir çalışma tarzı vardı. Alanında bilen, o konuda yetki alan insanların sorumluluğunu sonuna kadar üstlenir Erdoğan. Dışişleri Bakanı da tam anlamıyla bağımsız değildir ama ona alabildiğine özgürlük alanı tanır. Bunlara rağmen WikiLeaks belgelerinde görüyoruz ki, Erdoğan’ın direnci olmasaydı, biz ta o dönemde Suriye’yle savaşmak zorunda kalacaktık” dedi. Tuna bu ifadeleriyle, Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’yi daha önce Suriye savaşına sokabileceğini ima etti.
GÜLEN CEMAATİ, ABDULLAH GÜL VE AHMET DAVUTOĞLU’NU DESTEKLEDİ
“Davutoğlu, AK Parti’de çok geniş bir konsensusun sağlandığı dönemin bir siyasi figürü” diyen Salih Tuna, Davutoğlu dönemiyle ilgili şunları söyledi:
“Davutoğlu, FETÖ’nün hak ve hizmet hareketi olarak sunulduğu bir dönemde kendisini var eden bir siyasi figür. Akademisyen kişiliğinin ötesinde bu söylediğim. Daha sonra AK Parti’de dış politikayı dizayn etmek ve dış politikaya yön vermek üzere bir görev kendisine verildi. Danışmanlıktan buraya gelen bir süreçti. Bu süreçte kendisini öneren eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’dür. Bunu övünerek söylemişti Gül ama daha sonra, kongre sürecinde en çok karşı çıkanlardan biri de yine kendisi oldu. Başbakanlığı yaptığı cumhurbaşkanlığı görevinden sonra hak ettiği bir görev olarak gördüğünü düşünüyorum. Bu makama kendisinin önerdiği bir danışmanın gelmesini benimseyemedi ya da içine sindiremedi diye düşünüyorum. O dönemde Gül’ün etrafında da, Davutoğlu’nun etrafında da kümelenen insanlar vardır. Ki bu insanlar bir dönem ikisi için de ortak network’tü. Cemaat burada pragmatik bir yaklaşımla hareket ediyordu. FETÖ’nün bütün derdi Erdoğan’ı alaşağı etmek. Karşı çıkmak yetmiyor. Eğer yapabileceğimi düşünüyorsa beni de desteklerdi. Bu noktada bu ihtimali gördüler Davutoğlu’nda ve hatta Gül’de.”

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER