Ali Sukas’tan “İstanbul’a yapılan yatırımlar,İstanbul’da çevrecilik ve Anadolu ya etkileri.” Konulu konferans

Eylül 4, 2016, 4:07 pm 3.724 izlenme

Ahde Vefa 78 İstanbul Birliği Derneğinin geleneksel haftalık sohbetlerinin konuğu Orman Mühendisi,MHP İstanbul 1.Bölge eski Mv. adayı,MHP Üsküdar Eski Belediye Bşk.adayı ve İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanlarından Ali Sukas’tı.
Sukas Türkiye’de Mülkiyet’in önemini,Devlete ait arazi ve Orman alanlarının önemini anlatıp uzun yıllar hukuk keşmekeşiyle boğuşan Orman idaresi ve vatandaşlar arasındaki mahkemeleri anlatıp,Türkiye Orman bakımından zengin ülke değil ifadesini kullandı.
Orman arazilerine yapılan yatırımları eleştirip İstanbul Orman bakımından Türkiye geneli ile mukayese edilecek olursa daha zengin bir İlimiz ancak İstanbul’da hukuksuz şekilde yapılan Belediye ve Devlet yatırımları ile en önemli alanlarını kaybetmektedir dedi.
İstanbul gibi bir ilin içme suyukaynakları ve Orman alanlarının korunması bir taraftan Bolu ili civarından,diğer taraftan Edirne.Tekirdağ gibi illerimizide aşarak Yunanistan sınırlarından korumak gerekirki gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakalım dedi.
Sukas İstanbul’da her yatırım Anadolu’dan alınan göç demektir ve bunun engellenmesi gerekir.İstanbul göç almadığı sürece popüler yatırımlara ihtiyacı yoktur dedi.Konuyu teknik ve bilimsel boyutları ile de anlatan Sukas bir saati aşkın konferansının sonunda katılımcılar trafından sorulan sorulara cevapladı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

MAKYAVELİST BATAKLIĞIN SAKİNLERİ

ERTUĞRUL SUBAŞI

DERDİ TÜRK MİLLETİ OLANIN KARŞISINDA İYİ-MARKSİST-SOL OLURMUŞ

ERTUĞRUL SUBAŞI

TÜRK MİLLİ DURUŞU ve GÜNÜMÜZ

ERTUĞRUL SUBAŞI

BENZER HABERLER