Azerbaycan Savunma Bakanlığı:”12 şehidimiz var, iki köy düşmandan temizlenmiş”

Nisan 2, 2016, 1:43 pm 3.100 izlenme

Nisan’ın 2-ne keçen gece ve gün boyunca tüm cephe boyunca möqelərimiz ve yerleşim məntəqələrimiz düşman tarafından yoğun ateşe maruz kaldı. Bunun sonucunda sivil arasında ölen ve yaralananlar var.
Bildirilir ki, bu tahribatın önlenmesi, sivil halkın güvenliğinin sağlanması amacıyla Silahlı Qüvvelerimizin Komutanlığı tarafından Ağdere-Terter-Ağdam ve Xocavənd-Füzuli yönünde cevap tedbirlerinin yapılması konusunda karar alındı.
Kısa sürede gerçekleştirilen hızlı karşı-hamle sırasında Ermeni birliklerinin uzun yıllardan beri mühendis-sur açısından perçinlediği birinci savunma hattı cephenin bazı yönlerinde yarılıp, stratejik öneme sahip birkaç yükseklik ve yerleşim birimleri düşmandan tam azad olunub.
Goranboy ilçesi ve Naftalan kentine tehlike yaratabilecek Talış köyü civarındaki yükseklikler gibi Seysulan istasyonu düşman kuvvetlerinden tam temizlenir.
Horadiz şehrinin düşman tehlikesinden korunması amacıyla Fuzuli bölgesi yönünde bulunan, geniş bir alanı kontrol etmek imkanı veren stratejik önemli “Lele tepe” olarak yükseklik de bölmələrimizin kontrolüne geçti.
Şu anda bu yükseklikler ve yeni savunma hattı boyunca uygun güçlendirme önlemleri yapılır, yeni sengerler kazılır ve pozisyonlarda möhkəmləndirmə çalışmaları yapılmaktadır.
Savaşlarda Ermenilere ait 6 adet tank, 15-dek topçu ünitesi ve takviye mühendis düzenekleri imha edildi, aynı zamanda yüzden fazla askeri hizmetçi öldü ve yaralandı.
Düşmanla savaşlarda Silahlı Qüvvelerimizin 12 askeri hizmetçi şehit oldu. Ermeni pozisyonlarına havacılık darbeleri sırasında operasyona dahil edilen 1 adet Mi-24 helikopteri düşman tarafından vurulup ve 1 adet tank mayın patlaması sırasında sıradan çıkıp.
Savunma Bakanlığı yönetimi düşmanla savaşlarda şehit olan askeri personelin yakınlarına ve ailelerine derin hüzünle başsağlığı verir ve sabır diliyor.
Savunma Bakanı savaşlarda yer alan özel heyetin savaş yeteneğini, askeri tecrübesini ve savaş ruhunu takdir.
Savunma Bakanlığı bildirir ki, ateşkes rejimi hakkında anlaşmanın Ermenistan tarafından ihlal tekrar olursa düşmana vurulacak darbeler daha ağır ve sarsıcı olacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER