Bahçeli’nin başını yakacak belge İDDİASI

Temmuz 12, 2016, 10:00 pm 3.203 izlenme

Devlet Bahçeli’nin 10 Temmuz tarihinde yapmayı taahhüt ettiği olağanüstü kurultayın MHP Genel Merkezi tarafından YSK’ya yapılan başvuruyla yapılmasından vazgeçildiği ortaya çıktıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP’de kurultay tarihinin 10 Temmuz olduğunu, 19 Haziran’da yapılacak olağanüstü kongreyi asla tanımayacaklarını” söylemiş, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise “Bu kongre 10 Temmuz günü yapılacaktır ve bu bir devlet sözüdür” açıklamasında bulunmuştu.
10 Temmuz tarihi geçti ancak MHP’de kurultay toplanamadı. Semih Yalçın ise geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak : “Kongreyi toplamak istediklerini ancak muhalefetin buna engel olduğunu” söylemişti. Resmi belgeler ise bunun tam tersini söylüyor.
Haber3Hilal’in haberine göre MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman imzalı belgede MHP Genel Merkezi’ YSK’ya başvurarak, kongre yapmaktan vazgeçmiş.Yayınlanan ikinci belgede de ise, MHP Genel Merkezi’nin kongre kararından vazgeçmesi üzerine “Yapılacak bir kongre olmadığından, YSK’nın karar vermesine yer olmadığı” ibaresi dikkat çekiyor.
İşte o belgeler:

--2275921 --2275922

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER