Bilal’e kara para soruşturması!

Aralık 4, 2015, 1:27 pm 1.182 izlenme

17-25 skandal günlerinde de ortalıkta dolanan tapelerde” anlamadım babacım,babacım” ifadeleri ile gündeme gelmişti

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya yüklü miktarda para transfer ettiği iddia edilerek bu paranın soruşturulması istendi.
İtalya’nın yüksek tirajlı gazelerinden Corriere della Sera’da çıkan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın “İtalya’ya yüklü miktarda para transfer ettiği iddiasıyla” savcılığa bir dilekçe verildiği ortaya çıktı. Söz konusu paranın soruşturulması için bir yatırımcının avukatı arcılığıyla Bologna savcılığına başvurduğu bildirildi. Dilekçe ile başvuran yatırımcının AKP karşıtı olduğu ve ismi açıklanmayan bir Avrupa ülkesinde siyasi sığınmacı sıfatıyla yaşadığı öğrenildi.
Floransa barosuna kayıtlı avukat Massimiliano Annetta’nın Bologna savcılığına ilettiği dilekçede Bilal Erdoğan’ın kara para akladığı iddiasıyla İtalya’ya getirdiği paranın soruşturulması talep edildi.
DOKTORA İÇİN GİTMİŞTİ
Geçtiğimiz ekim ayında Bilal Erdoğan’ın eşi ve çocuklarıyla birlikte Emilia bölgesindeki Bologna’ya taşındığı ortaya çıkmıştı. Türkiye’de çokca tartışılan taşınmanın Bilal Erdoğan’ın akademik kariyeriyle ilgili olduğu, Bologna John Hopkins üniversitesi’nde yarım kalan doktorası için gerçekleştiği bildirilmişti.
KORUMALARIN SİLAHI DA SORUŞTURMA KONUSU OLDU
İtalyanca ve İngilizce olarak sunulan dava dilekçesinde ayrıca Bilal Erdoğan’ın Bologna’ya silahlı korumalarıyla giriş yaptığı, bu koşullarda İtalyan yetkililerin ülkeye giriş izni tanımayacağı, korumalara Türk diplomatik pasaportu verildiği iddialarının da araştırılması istendi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER