Bize dair ve Alanya vuslatı için

Mayıs 2, 2016, 9:23 am 681 izlenme

Alanya’da yapılan dostlar vuslatı buluşmasında hatalar karalamalar ararsak her insan kendi görüşüne göre yorum yapacagım için saymakla bitiremeyiz.
Bizler bakış açımızı hatalara yanlışlıklara göre değil de güzellikleri öne çıkartarak baktığımız zaman çok güzel 3 gün geçirdik.
İnsan odaklı her toplantıda güzelliklere bakmakta fayda vardır yapılan yanlışlardan ders çıkartarak dahada güzelini yapmaya emek harcamak lazım.
Emeği geçen tüm dostlarımıza çok teşekkür ederim.
*****
Dost luk üzerine verdiğim sözlerden bu güne kadar asla dönmedim İnşallah dost luklarımız mezara kadar da sürer.
Hiç kimsenin şahsi düşüncesi beni ilgilendirmiyor saygı duyarım taki kullanılıp kullanılmama noktasına kadar…
*****
Bu millete soramayacağın konuşamayacağın sorgulanması için ortaya fikir sunamayacağın tek şey İslamın özüyle ilgili konulardır.
Şeyhlerine şıhlarına sözüm ona imamlarına dalını budağını yapragını çalısını çırpısını sormakta hamaset yapmakta asla sakınca yoktur bilakis çokta hoşlarına gider.
İslam ı degilde kişilerin yaşamlarına göre verilen fetvalar daha önemseniyor.
*****
Bazen şöyle bakıyorum dernek toplantı panel vuslat buluşma kaynaşma adına ne dersek diyelim çıkılan bu yollarda anında malesef bazı cambazlar çıkıp hedefini saptırabilmekte çok mahir oluyorlar.
Garip olanda kendilerini kandırdıkaları için karşısındakileride kandırdıklarını zannetmeleri.
Yanlız şunu unutmasınlar ki yapılan her türlü ayak oyunlarının vebali vardır…
*****
Gelmişin gidiyorsun gözlerini kapat bir dakikada tüm yaşantın filim şeridi gibi gelip geçer.Bu hırs ihtiras ayak oyunlarına ne gerek varki.Öldükten sonra ya rahmet dilenen yada umursanmayan olursun.En azından rahmetle anılan olun..
*****
Geçen haftaki cuma hutbesinin bir iş kazası sonucu oldugunu varsayarak bir daha ki hutbelerde ırkcılık konusunda hutbe okutursanız sizler bu ülkenin en büyük hainlerinin başında gelirsiniz.Bu zihniyetteki Hıyanet işleri başkanlıgı nın bu millete verecek başka vaazı kalmadı mı.
İslamın özü olan KUL hakkından hiç bahsetmeyen hırsızlıktan ahlaksızlıktan konu dahi açmayan bir kurumun İslamla ne ilgisi olabilir ki.
Benim IRKIM TÜRK DİNİM İSLAM IRKIN KADERDİR DİNİN SEÇİMDİR.
Ha bu arada Ayetler dururken kimsede nereden çıktıgı belli olmayan uyduruk hadislerle İslamı karalamanın da çabasında olmasınlar.
*****
Mankenlerin endam kırıp salına salına boy gösterdikleri podyumlarda şu mankende şu kadar bilgi şu kadar görgü şu kadar ahlak var dedigine şahit olmadım.Herkes göz zevkini ve egosunu tatmin ediyor..
*****
Bazı aklı evveller kendilerini dev zanneden cüceler yazılan yazının ne manaya geldigini dahi anlayamayacak kadar cahil bilgisiz görgüsüz olanlar yazıyı yazanın kim oldugunu dahi bilemeyecek kadar bu hareketten uzak olan zavallılar yıllardır davası ugruna yataga mahkum yaşayan bir insanın yazısına dahi tahammül gösteremeyen şereften mahrumlar bu hareket bu dava ne çektiyse sizler gibi davarlar yüzünden çekti.Yeter artık düşün şu davanın yakasından.

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DİĞER YAZILARI

Gündeme dair

Mart 14, 2016

Memleket meseleleri…

Mart 3, 2016

DEĞİŞİMİN KAÇINILMAZLIĞI

Değişim hayatın karşı konulamaz kuralıdır. Doğa içinde barındırdığı milyonlarca tür canlıyla birlikte her an, durmaksızın...

Temmuz 28, 2017

Tarihin piskolojisi

Efendim ben türk tarihçiliğinde eksik bulduğum nokta piskolojidir.tarih yazıcılar devrin sosyal siyasal kültürel hatta ekonomik...

Temmuz 3, 2017

Oldu da bitti maşallah, hayırlı olur inşallah…

    Zaman su gibi akıp geçiyor, o akıyor, biz bakıyoruz. Mübarek Ramazan ayı ve...

Haziran 28, 2017

Uçuruma Sürüklenen Türkiye  

Trump Amerikan başkanı seçildiğinde, ABD de 200 yıllık küresel sermaye hakimiyetinin sona erdiği, milli devletin...

Haziran 10, 2017

Bende beğenmiyorum bunları

PKK, en az on devletin topraklarımıza, ekonomimize, kalbimize ve zihnimize yönelmiş ortak operasyon aracı, hatta...

Haziran 2, 2017