Bomba varmış çokta tın “Elhamdülillah Türküz”

Mart 30, 2016, 6:09 pm 2.236 izlenme

Başkent Ankara’da, bugün bir halk otobüsüne yapılan bomba ihbarı, polisin kırmızı alarma geçmesine neden olurken, olay yerinde yaşananları cep telefonlarıyla izleyerek kayda alan vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Bir vatandaşın polisin uyarıda bulunması üzerine verdiği ‘Elhamdülillah Türküz, bize bir şey olmaz’ yanıtı dikkatleri çekti.
Başkent Ankara’da, bugün bir halk otobüsüne yapılan bomba ihbarı, polisin kırmızı alarma geçmesine neden oldu. TBMM’nin birkaç metre ötesinde durdurulan Özel Halk Otobüsü boşaltıldı, geniş bir alan güvenlik kordonu altına alındı.
Atatürk Bulvarı’nda trafik kesildi, otobüste bomba imha uzmanları ve bombacı köpeklerle inceleme yapıldı. İhbarın asılsız olduğunun anlaşılması üzerine başkentliler rahat bir nefes aldı.
Ancak, bomba araması yapılan bölgedeki vatandaşların kayıtsızlığı “yok artık!” dedirtti. Halk otobüsünde bomba imha ekiplerinin arama yaptığı anlarda, otobüse çok yakın yerlerde durup olayı izleyen vatandaşlar ilginç görüntüler verdiler.
Bir vatandaş otobüse yakın bir yere geçip cep telefonuyla görüntü almaya çalışırken, araca birkaç metre uzakta bekleyenler ise dikkatle arama yapılmasını izlediler. Halk otobüsünün durdurulduğu yerin hemen yanında bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nda çalışan birkaç kişinin de aynı şekilde bomba imha ekiplerinin arama yapmasını cep telefonlarıyla izleyerek kayda almaları ilginç görüntülere neden oldu.
Araca yakın yerden geçiş yapmaya çalışan bir kişinin polisin uyarıda bulunması üzerine verdiği “Elhamdülillah Türküz, bize bir şey olmaz” yanıtı, halk olarak ne kadar kayıtsız olabileceğimizi ortaya koydu.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER