VERGİ REKORTMENLERİ İÇİNDE AKP ZENGİNLERİ YOK

Temmuz 21, 2016, 10:06 pm 1.445 izlenme

Askeri kakışma olayından sonra, Demokrasi adına gece sabahlara kadar sokaklarda İş makinaları,Beton dökme araçları,Damperli kamyonları ile konvoy yapıp havalı kornalarla milleti rahatsız edem bu araçların AKP li sahipleri Ülkede en büyük ihaleleri almalarına rağmen ne hikmetse vergi rekortmenleri içinde isimleri yok..

Vergi rekortmenleri listesinde Cem Yılmaz var, AKP’nin gözde patronları yok
Vergi rekortmenlerinin açıklanmasıyla, AKP iktidarı döneminde İstanbul’daki ‘mega projeler’i üstlenen, Türkiye’nin dört bir yanında enerji ve inşaat faaliyetleri yürüten, ‘ihalelerin gözde patronları’nın birçoğunun sıralamada yer almadığı anlaşıldı.
2015 yılında en fazla gelir vergisi beyan eden 100 kişinin sıralandığı listede 51 kişi isminin açıklanmasını istemedi. Tarihin en büyük sızıntısı olarak kabul edilen Panama Belgeleri’nde yurtdışındaki off-shore şirketleri olduğu öğrenilen isimler ve ‘ihale patronları’ bu 51 isim arasında yer almıyorsa, listeye giren ilk 100 kişi kadar vergi ödememiş anlamına geliyor.
Dün açıklanan listenin birinci sırasında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Sevim Arsel var. Arsel, bir yıl içinde 45 milyon 157 bin 918 lira vergi ödemiş. Listenin ilk sırasında Koç ailesinin ezici bir üstünlüğü var.
Ancak Panama Belgeleri’nde ismi geçen, 3’üncü havalimanı konsorsiyumunda yer alan, Artvin’de tüm itirazlara rağmen Cerattepe’de bakır madeni kurmaya çalışan Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz açıklanan kişiler arasında yer almadı. Cengiz, kurumlar vergisi listesinde 90.7 milyon TL ile 30’uncu sırada yer aldı.
Yine 3’üncü havalimanı konsorsiyumundan Limak Holding’in sahibi Nihat Özdemir de listede yer almayan ‘gözde patronlardan’ oldu.
3’üncü havalimanı konsorsiyumunda yer alan Kolin ve Kalyon Grubu’ndan da tanıdık isme rastlanmadı.
‘Panamacı Türkler’ de listede yok
Panama Belgeleri’nde ismi geçen Fettah Tamince, Remzi Gür, Cihan Kamer, Vuslat Doğan Sabancı gibi iş insanları da listede yer almadı. Erdoğan’a ilan-ı aşk etmesiyle bilinen medya patronu ve enerji yatırımları bulunan Ethem Sancak da rekortmenler listesine giremedi.
Listenin 42’inci sırasında yer alan komedyen Cem Yılmaz, durumu ti’ye aldı.
Merhaba ben komedyenim ve vergi rekortmeniyim…Saka degil 🙂

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER