DEVLET MUTLAKA DESTEK VERMELİ

Temmuz 28, 2017, 12:44 pm 3.045 izlenme

Küçük çaplı uğraş alanları ve uğraşan aileler var..

Kabalak ailesinin hoş görüsüyle bu haberi yapıyorum…

Bu aileler tarih boyu yaşaya gelen, ağaç oymacılığı,Çini vs gibi el sanatları olan ve  tamamen ticari anlayışın dışında el emeği,göz nuru denilen türden ürünleri kültürümüze yeniden, kendi kıt imkanları ile kazandırmaya çalışıyorlar.

Ağaç ve Çini işleri şimdilerde tamamen ticari kaygı ile ve fabrikasyon ürünü olarak hayatımızda yer alırken bir kısım aileler bu meslekleri kendi öz verileri ile yaşatma uğraşı içindeler.

Sakarya/Sapanca’da bulunduğumuz bir zaman diliminde Sapanca’ya bağlı bir beldede dört günlüğüne kurulan bir küçük ölçekli Fuar/sergiye uğradık.

Her stand ayrı bir emek hane gibiydi,Takılardan,çeyizlere çok çeşit in hakim olduğu bu standlarda dört günde kim ne kadar sesini duyurabilir ve kendini ifade edebilirdi bilmeyiz.

Her stand belirttiğimiz gibi ayrı ve farklı güzelliklere sahipti ancak daha çok dikkatimizi çeken İbrahim Kabalak ve eşi Aynur Kabalak hanımefendi tarafından açılan standa da sergilenen ürünler oldu..

Bu standa da bulunan ürünlerin bir kısmını cep telefonlarımızla fotoğraflamaya çalıştık..Sesimiz ne kadar duyulur,duyulur mu onuda bilemeyiz ancak bu emeklerin mutlaka Devlet desteğine ihtiyacı olan inancımızı yetkililere karınca misali duyuralım istedik.

İbrahim Kabalak tarafından her biri aylar süren uğraşla ortaya çıkan ahşap ürünler ve yine hanımefendi tarafından tamamen göz nuru sayılacak Çini işçiliklerinden fotoğrafları haber olarak sizlerle paylaşmayı  vazife saydık..Haber :Erhan Öztunç

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

SENDİKAL ÇİZGİYİ AŞAN MALUM SEN

ERTUĞRUL SUBAŞI

MAKYAVELİST BATAKLIĞIN SAKİNLERİ

ERTUĞRUL SUBAŞI

BENZER HABERLER