Erhan Öztunç Türk Yurtlarına hizmet için verilen desteklere teşekkür mesajı yayınladı”Yürek dolusu TEŞEKKÜRLER”

Mayıs 24, 2019, 5:55 am 715 izlenme

Erhan Öztunç Türk yurtlarına hizmet eden ve hizmetlere destek verenlere teşekkür etti..

Sosyal medya hesabından yaptığı teşekkür mesajı yayınlandığı hali ile şöyle;

Yürek dolusu TEŞEKKÜRLER
Çetin ceviz bir yola çıktık on ayı aşkındır mutlu ama yorucu bir koşuşturma içindeyiz.
Sapanca’da yaptığımız kurultayda bir dizi kararlar alındı.Bu kararların ne kadarı hayata geçti,Hangi ülkeden katılımcılar ne yaptı ne uğraşlar verdi çok özet bilgilerle ve kendi cephemizde neleri hayata geçirdik yine özet bilgilerle ve emek verenler ve destek olanlara da bir teşekkürü borç bilerek hem hesap verelim,hem,teşekkürlerimizi iletelim istedik…
Yaptığımız çalışmalarda sorgulanmaya hazır olduğumuz gerek sosyal medya üzerinden,gerekse ikili veya cemiyet toplantılarımızda duyurduk.
Tüm şeffaflığımızla ve samimiyetimizle herkes bir başka yöne koşarken biz Tük Dünyasına yönümüzü çevirdik.Dünya haritasında Türk Yurtlarına baktık,Türklerin yok olan yurtlarında yaşayan soydaşlara baktık,Türklerin yoğunlukla yaşadığı coğrafyaları inceledik,irdeledik.
Ne yapabileceğimizi orada yaşayan soydaşlarla görüşüp tartıştık ve imkanlarımızı onlar için sonuna kadar kullanmaya azim etmiştik ve kullanıyoruz…
Soydaşlarımızın yaşadığı tüm coğrafyada bizzat ulaşabildiğimiz sıkıntıları sosyal medya üzerinden paylaşıp çözüm aradık.Elbet ki bizi aşan çok büyük sorunları gördük,etkin isimlerle o konuları paylaşmaya özen gösterdik.Kendi çözüm bulabildiklerimizi yine paylaşıp hayata geçirme mücadelesi verdik.Gündemimize aldıklarımız da başarılı olduk.Bu konuda en büyük destekçimiz önce Allah, sonra dostlarımız oldu.
Allah a şükrettik, Dostlara da teşekkürü borç bildik ve o teşekkürlerimizi buradan iletmek istiyoruz.
Her şey Afganistan Şibirgan’lı gurbetçi soydaşım, kardeşim Mengli Uçarhanımefendinin gurbette çalışarak ülkesindeki Türk çocuklarının eğitimi için yaptığı çalışmaları TRT Avaz ın videolarından tesadüfen incelemekle başladı.Kendisine ulaşmaya çalıştım geç oldu ama sağ olsun Noor Qarizadakardeşimizle tanışmamıza vesile oldu,Kendisine Yurdu için öz gayretlerinden ve Noor Kardeşimle tanışmama vesile olduğu için teşekkürü önceliklerimizdendir ve onun yaptığı hizmetleri fedakarlıkları gördükten sonra bizimki ne kadar ciddi sayılır bilmem.
Kalbi teşekkürlerimizi iletiyoruz.Bu teşekkürümüz başından bu güne her gün irtibatı kesmeksizin diyalog içinde olduğum,bize öncülük eden,Afganistan’da yapabileceğimiz her şeyi onun dillendirmesi ve yol göstermesi ile görüp inşa etmeye çalıştığımız,bize Ülkenin sınır bölgelerine hizmetin şehir merkezlerinden Türk ve Türklük adına daha önemli olduğu konusunda ciddi uyarıları olan can kardeşim Noor Qarizada mutlak teşekkürlerimizdedir.
Afganistan Cevizcan Vilayeti,Şibirgan İlçesinde Nur Muhammed kardeşimin yayınladığı bir video da bir okul dikkatimizi çekti okul çok perişan adeta harabe vaziyette ve öğrencilerin durumu da pek iç açıcı değildi.
Bu sorunu sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık.Biraz gecikmeler oldu okulu yeniden yaptıralım,çocuklarımıza destek verelim dedik epey zaman aldı ama başardık.
Okulu yaptırma işini Asim Çelik dostum vesilesi ile yine bir Ülküdaşımız Dr.Metin Külünk bey üstlendi Okul yapılacak köyün su sıkıntısını da gidermeyi üstlendi.O köyde böbrek hastası bir kardeşimizin tedavisini de üstlendi.Hadi gel minnet duyma,teşekkür etme..Teşekkürlerin büyüğü size yüreği Türklük aşkıyla yanan insanlar.
Biz bu gelişmelere çok sevindik,çok mutlu olduk,Okul yapılacak Köy halkı adeta duygu seline kapıldı..Bu gelişmeler bize moral verdi, sevinç,kıvanç ve güç kazandık.
Yeniden yapılacak okulumuzun Öğrencileri için kampanyamız başladı.Daha önce Türkmenistan için kampanya yaptık o kampanyanın sorumluluğunu üstlenen kıymetli hocam Mustafa Sarıkaya yine bizi yalnız bırakmadı.
Bu arada Pakistan’ın Doğu Türkistan sınırında yaşayan kardeşlerimize hatırı sayılır miktarda kırtasiye yardımı gerçekleştirdik.O fedakarlığı yapan kardeşime çok özel bir teşekkür borçluyum.
Kıymetli hocam Mustafa Sarıkaya başta olmak üzere, dayanışma içinde bu ulvi hizmete birlikte imza atan diğer meslektaşları kıymetli hocalarımız Adem Kırıştı,Naci Yaver ve Erhan Demiryas hocalarımız hizmet aşkımızı ateşleyenler olup onların desteği olmadan bu işte çok gecikmeli mesafeler alacağımız bilinci ile teşekkürün büyüğü ve kıymetlisi tabi ki onlar için.Varolsunlar.
Yine Mualla Abdulrezzak ablama hem giyisi hem nakdi yardımları için kalbi teşekkürlerimizi iletiyoruz..Verdiği destek yakınlığımız abla/kardeş ve alan ölçekli olması nedeniyle ciddi bir örnek ve öncülük adına çok önemliyi.Alış veriş yaparlarken çocukları ile büyük bir heyecanla bu olaya imza atmaları bizi onur verdiği gibi teşekkürümüzün ölçüsü de tabi ki bu samimiyet ve büyüklüktedir.İyi ki varlar.
Kampanyamızın ulaşım hizmetini üstlenen Dostum Atila Tuncer Başkanıma elbet ki teşekkür insani,vicdani vazifemizdi.
Bir hatırlama ile Sapanca’da hayat bulan 2.Türk Yurtları Kurultayımız bu işin fitilini ateşlemiş olup o dönem Kurultayın gerçekleşmesi konusunda emek sahibi dönemin Dernek Başkanı Nidai Yıldız ve yönetimine katkıları için Mustafa Dülger ,Rauf Kaleci ve çok sayıda emektar Kadriye OğuzHatice Tabak Tabak ve ismini şimdi hatırlayamadığım dostlara,Kurultayın hayat bulmasında başta maddi olmak üzere tüm sınır ötesi gelen soydaş entelektüellerimizin ağırlanma ve uğurlanma sorumluluğunu üstlenen bu konuda tüm fedakarlıklarını yapan dostum Ülküdaşım Sebahattin Civelek ve personeline kalbi teşekkürlerimizi unutmak mümkün mü?..
Kaynak oluşturma şansımız kısa sürede nedir henüz durum değerlendirmesi yapamadık ama yaz sonu Allah nasip ederse Gazeteci ve Fotoğraf sanatçısı Abdulkadir Karataş vasıtası ile Pakistan ve Afganistan’da yaşayan 60 milyon Türk’ün yaşadıkları ortamları bir belgesel yapmayı düşünüyoruz.
Bayram sonrası işimizin en zor kısmı..
Bayram sonrası Allah nasip ederse bir iki yıl sürecek çok çetin ceviz bir uğraşa daha girmeyi planlıyoruz..Pakistan’ın Doğu Türkistan sınır boyunda yaşayan insanların hepsi dağınık bölgelerde ve köylerde yaşıyor hepsi eğitim bakımında sıfır noktasında ve hepsi TÜRK..
Bu soydaşlara el atalım istedik ve Bismillah deyip Pakistan’ın Doğu Türkistan sınırına üç okul yapabilirmiyiz diye akılara durgunluk veren bir çılgın düşünceye kapıldık,inşallah o bölgeye üç okul yapalım diye Bismillah diyeceğiz.,Başarırız veya başaramayız önemli olan bu konuda yola çıkmak değil mi?
Allah yar ve yardımcımız olsun..
Birikimlerimizden kalan olursa bu bölgeye tasarruf etmeyi planlıyoruz..Sizlerin destek ve duası bizim için çok önemli hem moral,hem güç kaynağımızsınız..
Selam ve muhabbetlerimizle..Erhan Öztunç

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

KÖŞE YAZILARI

HAİNLİĞİN VESİKASI

ERTUĞRUL SUBAŞI

BİR SEVDANIN SEDASI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

ERTUĞRUL SUBAŞI

ANASI DURSUN DEMİŞ! DURMAZ GİDER ÖNKUZU!

ERTUĞRUL SUBAŞI

BENZER HABERLER