Erhan Öztunç;Türkiye’nin Filistin politikaları gözden geçirilmeli ve yardımlar durdurulmalıdır

Eylül 17, 2016, 7:30 pm 1.386 izlenme

Filistin!le ilgili ne zaman bir olay olsa ülkemizde bir kısım insanlar adeta sözde demokrasi nöbeti gibi cami avlularını dolduruyorlardı.

Ancak Filistin yönetimi ve çoğunlukla Filistin Halkının ne ülkemizi ne Türk milletini çok sevdiklerini söylemek mümkün değil.

Dolayısı ile Ülkemiz insanından Filistin için toplanan yardımlar ve Devlet bütçesinden yapılan yardımların bir israfın ötesine gitmeyeceği kesindir.

Bir Devlet tavrı olarak bir kaç yıl Türkiye’nin Filistin yönetiminin kendine çeki düzen verene kadar ilişkileri dondurması yerinde bir karar olacaktır.

Filistin cephesinde Ülkemiz aleyhinde sayılacak olaylara bakacak olursak

Filistinde sözde Ermeni Soy kırımı anısına basılan Pul için Yeni Şafak yazarının aklamaya çalışmasına rağmen,Pul’un kullanımda olduğu ve üzerindeki mühürün en büyük delil sayılacağı bir gerçektir.

Yine “Gazze’deki Filistin Hükümeti’nin Başbakanı İsmail Haniye, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Filistin ve Kürt sorunununun çözümünü konuştu. Haniye, Demirtaş’ı Kudüs’e davet ederken Kudüs’ü haçlı kuvvetlerinden alan Selahattin Eyyubi ile isim benzerliğine dikkat çekerek, latife yaptı ve “Kudüs yeni Selahaddin’ini bekliyor” dedi. Haniye görüşmede, “Diyarbakır’ın özgürlüğünü görmek isteriz” diye konuştu”

Dahası Filistin Halkı ise yürüyüş ve gösterileri ile “Filistin’den ‘Bağımsız Kürdistan’a destek verdi.
Son zamanlarda birçok devlet tarafından bağımsız devlet olarak tanınması gündeme gelen Filistin halkından Kürdistan’ın bağımsızlığına destek geldi.”

Bu haberlerin kısaltmalarını ve hatırlanacağı halini yayına aldık.

Umarız ki Filistin Halkı ve Yönetimi aklına başına alır.

Bu olayları görmemezlikten gelmek ise safdillikten başka bir şey değildir.

Ülkemiz siyasi iktidarının Filistin’le ilişkileri tekrar gözden geçirmesi ve yardımların durdurulması gerekmektedir…Erhan Öztunç

Fotoğrafta Ermeni haber ajansının övgü dolu Filistin pulu tanıtımı

hgjfguy

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER