Esad Türkmen köylerine saldırıya geçti…

Şubat 25, 2016, 3:43 pm 1.410 izlenme

Esad rejimi Rus jetlerinin desteğiyle Lazkiye kırsalındaki Türkmen köylerine saldırı bir kez daha başlattı. Rejime ait birlikler ile Rus jetleri, bölgedeki tüm mevzileri yoğun füze ve top atışına tutuyor.
Rejim askerleri güneydeki Ağcabayır köyüne girmeye çalışırken, köy çevresi ile Kelez ve Sarraf mevkilerinde de şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Patlama sesleri Yayladağı ilçesinden de duyuluyor.
Suriye’de Şam yönetimi, Rus jetlerinin desteğiyle Lazkiye kırsalındaki Türkmen köylerine saldırı başlattı.
Suriye ordusu Rus jetleriyle birlikte, bölgedeki tüm mevzileri yoğun füze ve top atışına tutuyor.
Suriye askerleri güneydeki Ağcabayır köyüne girmeye çalışırken, köy çevresi ile Kelez ve Sarraf mevkilerinde de şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtiliyor.
BM’DEN YARDIM
Öte yandan, Birleşmiş Milletler, Suriye’nin doğusunda Işid kuşatması altındaki Deyr Ez Zor’da sivillere ilk defa havadan yardım gönderdi.
Uçaklar, yaklaşık 200 bin sivil kuşatma altında yaşadığı bölgeye 21 ton insani yardım malzemesi bıraktı. Geçtiğimiz hafta da, 100’den fazla kamyonla kuşatma altındaki 5 bölgede 80 bin sivile gıda ve diğer temel ihtiyaçlar ulaştırılmıştı.
BM’ye göre, Suriye’de 480 bin kişi kuşatılmış bölgelerde yardıma muhtaç, 4 milyon kişi de ulaşılması zor alanlarda yardım bekliyor.
Rusya, Suriye’deki operasyonel durumu gösteren bir haritayı ABD’ye sundu. BU adım, ateşkes anlaşmasının uygunması adına verildi.
TÜRKMENDAĞI’NDA ÖLEN GENCİN CENAZESİ İSTANBUL’A GETİRİLDİ
Öte yandan Bayırbucak Türkmenler’ine destek olmak için gittiği Türkmendağı’nda hayatını kaybeden Ferhat Tüle’nin (32) cenazesi hava yoluyla İstanbul’a getirildi.
Yaklaşık 2 ay önce Türkmendağı’na gittiği öğrenilen Tüle, rejim güçlerinin yoğun havan atışının yapıldığı Kelez bölgesine geçtiği ve burada hayatını kaybettiği belirtildi. Tüle’nin cenazesi önce Adana’ya, oradan da uçakla İstanbul’a getirildi. Saat 23.40 sıralarında Atatürk Havalimanı’na getirilen cenaze, bir grup tarafından tekbirlerle karşılandı.
Türk bayrağına sarılı tabut Esenyurt’ta morga götürüldü. Tüle’nin cenazesi, Mehmet Coşkun Camii’nde dün ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER