Güney Koreli ataşeyi ağlatan ziyaret

Şubat 19, 2016, 11:14 am 1.566 izlenme

Jooseong, eşiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şubesi’ni ziyaret ederek Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı ve Kore gazileriyle bir süre sohbet etti. Görüşme şansı bulamadığı Dalgıç’ın oğlu Serhat Dalgıç ile görüşen Jooseong, cüzdanından Dalgıç’ın fotoğrafını çıkardı ve her zaman masasında durduğunu anlattı.
Jooseong, konuşmasında şunları söyledi:
“Hakkında, Kore’de gazetelere köşe yazısı dahi yazdım. Karabük’e geleceğimizi söylediğimizde 1 ay boyunca her gün bu şubeye gelerek bizleri beklemiş. Ölmeden önce ‘Fotoğrafımı verin’ demiş ve oğlu bu fotoğrafını bana verdi. Ben de üç yıl boyunca masamın üstündeki bu fotoğrafa her gün baktım.”
Gözyaşlarına hakim olamayan Jooseong, “3 yıl boyunca Türkiye’nin birçok il ve ilçelerini hatta köylerindeki gazileri elimden geldiğince ziyaret etmeye çalıştım. Bazen 3 saat, 7 saat araba sürerek köylerde bir kişi de olsa Kore gazisini ziyaret etmek beni mutlu etti. Bunun sebebi Necati Amca. Onun için Kore’ye dönmeden önce mezarını ziyaret etmek istedim” dedi.
Jooseong, üzerinde beş ay boyunca çalışarak tasarladığı Kore savaşındaki Türk askeri heykelini gazilere takdim ettikten sonra Safranbolu ilçesinde bulunan Dalgıç’ın mezarına geçti.
Saygı duruşunda bulunarak dua eden Jooseong, burada Dalgıç’ın eşi Rezan Dalgıç’a Türk askeri heykeli ve çeşitli hediyeler verdi.
Burada da gözyaşlarını tutmayan Jooseong, gazinin yakınları ve eşine sarılarak, birkaç ay sonra Türkiye’deki görevinin biteceğini ve artık gönül rahatlığıyla Kore’ye dönebileceğini söyledi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER