Güney Türkistan yardım bekliyor

Ocak 3, 2021, 12:02 pm 84 izlenme

T.C Devleti elbet ki tartışmasız büyük bir Devlet tir.Dünya nın her yerindeki tüm mazlum milletler için bir umuttur.Ancak Devlet olması hepsine eşit muamele edeceği anlamı taşımaz,Bizim Devletimizin de öncelikle tercihi olan kıstasları vardır.Mesela Dil,Kan ve Din bağı sebepler arasında önemli rol alır..Ancak ne var ki veya ne hikmetse bu önceliklerini kullanmaya pek alışkın değildir.Hatta hiç kullanmaz dersek yanılacağımızı düşünmüyorum.

Güney Türkistan da 1979 Rus işgalinden sonra perişan hayat yaşayan Özbek,Türkmen veya diğer boy lar dan Türk kökenli kardeşlerimize yardım elinin uzandığını söyleyemeyiz.

Evet o coğrafya da elbetki kıymetli çalışmalar yapılmış,Terör den az etkilenen şehir merkezlerinde Sağlık Ocağı,Hastane,Okul vs gibi ciddi hizmetleri var gel gör ki on binlerce insan yıllardır Çadır hayatına mahkum Tüm Dünya körleri oynuyor,sağırlara yatıyor ve benim Ülkemde aynı fotoğraf karesinde gibi.

Sümela Manastırına yapılan Restarosyan masrafının yarısı O coğrafya da yaşayan kardeşlerimize başlarını sokacak konut için harcansa inanın ki Güney Türkistan da çok önemli gelişmeler olur ve çağ atlanır.Ne diyelim biz biraz duygusalız ve yaşananlara üzülüyoruz.

Bir şeyleri kıt imkanlarla yapmaya çalışıyoruz çok fazla sayıda kardeşimiz bizimle kader birliği yaptı güzel işlere imza atılıyor ama bir söz var ya Deve de Kulak değil.

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

DİĞER YAZILARI

Bende çok duygulandım

Kasım 1, 2018

SENDİKAL ÇİZGİYİ AŞAN MALUM SEN

SENDİKAL ÇİZGİYİ AŞAN MALUM SEN Nereden başlasam, nasıl saysam bilemedim ayyuka çıkan bu hallerinizi. Malum...

Haziran 17, 2020

MAKYAVELİST BATAKLIĞIN SAKİNLERİ

Makyavelizm ;İtalyan düşünür Machıevelli’nin ileri sürdüğü; “Amaca ulaşmak için, her yolun mubah olduğunu beyan eden...

Ocak 13, 2020

DERDİ TÜRK MİLLETİ OLANIN KARŞISINDA İYİ-MARKSİST-SOL OLURMUŞ

Birileri haykırıyor “Mücadelemiz son kaleme” kadardır diyor. Mücadelelerini bu şekilde dile getiriyor. Mücadelelerine koydukları bir...

Aralık 29, 2019

TÜRK MİLLİ DURUŞU ve GÜNÜMÜZ

Milli olmak, mensup olduğu milletin değerlerini yaşayıp ve yaşatmak dahilinde ;  Politikaların ve yaptırımların seyrinde,...

Aralık 22, 2019

HAİNLİĞİN VESİKASI

Taşları bağlamışlar; Köpekler, çakallar, sırtlanlar, çıyanlar, sıçanlar serbest… Gayeleri sabit ve net. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde...

Aralık 5, 2019