Halep Rus Bombardımanı altında çok sayıda ölü ve yaralı var

Nisan 27, 2016, 4:08 am 1.114 izlenme

Rus ordusu, savaş uçakları ile donanmadan atılan balistik füzelerle, Halep ve çevresine saldırı düzenledi. Saldırılarda 18 sivil can verirken 13 kişi de yaralandı. Halep’in batısındaki Etarib ilçesinden sivil savunma yetkilisi İbrahim İbrahim, yaptığı açıklamada, Rus jetlerinin ilçedeki sivil savunma merkezine de saldırdığını söyledi.
‘HEM HAVADAN HEM DENİZDEN VURDU’
Sivilleri hedef alan saldırıda merkezdeki 5 çalışanın hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de yaralandığı ifade eden İbrahim, ”Dinlediğimiz telsizlerden Rus uçaklarının sivil savunma merkezini bombaladığını öğrendik. Ruslar sadece uçaklarla merkezi vurmadı, Rus donanması da balistik füzelerle merkeze saldırdı.” dedi. Balistik füzelerin merkezin yakınındaki tarım arazilerine düştüğünü söyleyen İbrahim, sivil savunma merkezinde büyük hasar oluştuğunu, araçların da kullanılmaz hale geldiğini aktardı.
BÜYÜK HASAR VAR
Halep’teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, Rus jetlerinin Firdevs, Hayderiye ve Şear semtlerine düzenlediği saldırılarda yaralıların ambulanslarla sahra hastanelerine kaldırıldığını dile getirdi. Öte yandan İngiltere, çatışmaların sonlandırılması ihlallere son verilmesi çağrısı yaptı.
Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep’in Firdevs semtine düzenlediği hava saldırısında ölen ve yaralananlar, sivil savunma ekipleri tarafından sedye yardımıyla ambulanslara taşındı. Çevrede bulunan vatandaşlar, saldırıda yaralananları bölgeden uzaklaştırdı. Çevrede bulunan vatandaşlar, saldırının gerçekleştiği bölgede toplandı. Suriyeliler, füzenin düştüğü noktada inceleme yaptı. Bir Suriyeli, füzenin düştüğü noktaya gelerek öz çekim yaptı.
İNGİLTERE’DEN ÇAĞRI
İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, muhalif grupların oluşturduğu Müzakere Yüksek Komitesi Başkanı Riyad Hicab ile konuştuğunu belirterek, “Halep’te askeri varlığın artışı ile Suriye rejiminin sivilleri bombalamasından ötürü derinden endişeliyim. Çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının ihlallerine son verilmeli.” ifadesini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Seçimlerin Kazanan Tarafı MHP

HÜSEYİN SÖZER

YETİŞKİNLİK DÖNEMİ(35-65 YAŞ)

DR.İRFAN SUMRU

Bende çok duygulandım

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER