Havacı Em.Alb.Ahmet Şahin’in paylaşımı”ACI BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ”

Aralık 19, 2015, 7:34 am 4.370 izlenme

Bu tabancaların markası Nuri Killigil’dir. Bir fabrikada kurucusu Nuri Killigil ismiyle üretilmiştir.

Nuri Killigil kimdir bilir misiniz? Azerbaycan’ı İngiliz ve Rus destekli Ermeni işgalcilerin elinden kurtaran, Kafkas İslam Ordusu Komutanı, Birinci Dünya Savaşı’nda “tek ileri harekatı gerçekleştiren”, Enver Paşa’nın kardeşi Nuri Paşa’dır!
1949 yılında yapılan sabotaj sonucu fabrika yanmış, Nuri Killigil bu yangında ölmüş ve bu nedenle imalatı bitmiştir..Nuri Killigil havan topları ve sahra topları yapmaya başlayınca 3 Mart 1949da Almanlar ” Sen artık çok oldun, biz taş kökümü yiyeceğiz” deyip, paşayı 27 işçisiyle birlikte bir sabotajla yok etti. 15 Mart 1950 de de MKE Alman Heckler&Kohl ve Walther patentleri ile silah üretmeye başladı. Amerikalılar da Nuri Paşanın havan topunu alıp UT-1 adıyla üretip bize satmaya başladı. Amerikan UT-1den çok üstün havanlardı. Paşanın öldürülmesi neye sebep oldu derseniz? O günler itibariyle yerli silah sanayiinin Almanların eline geçmesi sağlandı aynen TOFAŞ-FİAT örneği gibi. Bugünler itibarıylada PKK belasına sebep olmuştur. Çünkü terörle mücadelede kullanılan milyarlarca fişek ve tüfek MKEde üretilir ve terör bölgesinde atılan her fişeğin %51i Alman firmalarına patent ve ortaklık payı olarak ödenir.

Ne kadar ölüm o kadar paradır.Eğer Nuri paşa öldürülüp fabrikası kapatılmasaydı ordumuz milli silahlarını kullanacak belki de bu günkü sıkıntılar yaşanmayacaktı.
( Patlama günü Sütlüce silah fabrikasında çalışan yahudi işçilerin hepsi izinliydi. )
*Derin Gündem ve Gerçekler

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

MAKYAVELİST BATAKLIĞIN SAKİNLERİ

ERTUĞRUL SUBAŞI

DERDİ TÜRK MİLLETİ OLANIN KARŞISINDA İYİ-MARKSİST-SOL OLURMUŞ

ERTUĞRUL SUBAŞI

TÜRK MİLLİ DURUŞU ve GÜNÜMÜZ

ERTUĞRUL SUBAŞI

BENZER HABERLER