Hulusi Akar bu fotoğraftan rahatsız olmuş !!!

Kasım 2, 2016, 7:07 pm 4.871 izlenme

Bu haber pek inandırıcı değil,tepkiler üzerine hazırlanmış bir sipariş haber gibi.

Fotoğraf karesine dikkat edilirse alandaki bütün askerler sırasıyla aranıyor. Omuzlarında apolet olan arka sıradaki subaylarda aranmak için sırada bekliyor.

Tespit ve yorum yazımızın sonundaki sonundaki fotoğraf ise haber tanıtım fotoğrafından farklı ve aynı olayın yaşandığı başka bir kare.

Bize göre Hulusi Paşa boşuna rahatsızlık duymuş,Canını sıkmasın Her şey AKP istekleri doğrultusunda devam ediyor,tepki gelirse günah keçisi hazır FETÖ cüler yaptı der çıkarsınız sayın paşa..

Bir Devletin en önemli kurumunun itibarının böyle sarsılması ayrıca ilk değil hatırlatalım istedik.Rahatsızlık konusunda ciddiyseniz istifanız daha inandırıcı olur..

14581360_10154610921864780_5632639296018475198_n

Sipariş haber yayınlandığı hali ile şöyle;

Akar’ı rahatsız eden “arama” olayı nasıl oldu?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Anıtkabir’e girerken bir albayın, bir astsubay tarafından üstünün arandığını gösteren fotoğraf Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı derinden üzdü. Genelkurmay Karargahı’ndan alınan kulislere göre; Orgeneral Akar olayın nedeninin araştırılması emri verdi. Akar’a gelen bilgilere göre olay FETÖ’ye kadar dayanıyor…
Hürriyet gazetesi yazarı Fikret Bila’nın, Karargah’tan edindiği kulis bilgilerine göre; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Anıtkabir’e girerken bir albayın üstünün arandığını gösteren fotoğrafı görür görmez, hemen araştırılmasını istemiş. Albayın ve astsubayın bulunmasını, olayın nasıl ve neden yaşandığı konusunda ayrıntılı bilgi getirilme talimatını vermiş. Aldığı yanıt, Anıtkabir girişinde iki kontrol koridoru oluşturulduğunu, subayların ayrı, astsubayların ayrı koridordan geçerek giriş yaptıklarını, subay koridorunda kuyruk olduğu için albayların da astsubay koridoruna girdiği bilgisi sunulmuş. X-Ray cihazlarının subayların törenlerde taktıkları kılıçlara ötmeyecek şekilde ayarlandığı, bunu aşan bir metal bulunması halinde öttüğü bilgisi sunulmuş. Ayrıca fotoğrafta yer alan albayın x-ray cihazından geçerken sistemin alarm vermesi üzerine, kendisinin kollarını açarak, “isterseniz bakın” anlamında geçtiği iletilmiş.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER