İMAG Baro Başkan adayı Ali Rıza Kaplan büyük ilgi gördü

Ekim 19, 2016, 7:07 pm 1.572 izlenme

GOP Hukukçular Derneğinin etkinliğinde katılımcılara konuşan İMAG Başkan adayı Ali Rıza Kaplan Baro,seçimler ve projelerini anlatarak katılımcıların büyük beğenisini kazandı..

Farklı kesimlerden katılımların olduğu etkinlikte konuşmasından sonra ilgi odağı olan Kaplan,
Kaplan yaptığı konuşmada;
KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM
AZİZ MİLLETİMİZİN; ÜLKESİ VE MİLLETİ İLE BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE YÜREKTEN BİR SADAKAT İLE BAĞLI, HUKUKUN NABZININ, ANCAK VE ANCAK; TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BAĞIMSIZLIĞI VE İSTİKBALİ İÇİN ATTIĞI ÖLÇÜDE KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA İNANMIŞ MESLEKTAŞLARIMIZIN İŞTİRAKİ İLE ,OLUŞMUŞ BULUNAN İSTANBUL MİLLİYETÇİ AVUKATLAR GRUBU ADINA HEPİNİZİ SAYGIYLA, HÜRMETLE VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM
DÜNYANIN NİCELİK OLARAK EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖRGÜTÜ OLAN BAROMUZ YÖNETİMİ ACABA NİTELİK OLARAK DA BAROMUZA, DÜNYANIN EN ETKİLİ HUKUK KURULUŞU OLMA VASFINI VEREBİLMEKTE MİDİR?
ASLİ GÖREVİ OLAN AVUKAT HAK VE YETKİLERİNİ YETERİNCE SAVUNABİLMEKTE MİDİR?
AVUKAT HAK VE YETKİLERİNİN ARTIRILMASI – GELİŞTİRİLMESİ İÇİN YASAMA – YÜRÜTME – YARGI ORGANI ÇERÇEVESİNDE GEREKLİ ETKİN MÜCADELEYİ YAPABİLMEKTE MİDİR?
ÜLKEMİZİN SOSYAL VE HUKUKİ GÜNDEMİNDE YETERİNCE ETKİLİ MİDİR?
BUGÜN BU SORULARA EVET DEME İMKANIMIZ MAALESEF YOKTUR.
AZİZ MESLEKTAŞLARIM 138 YILIN SONUNDA GELDİĞİMİZ NOKTADA İSTANBUL BAROSU YÖNETİCİLERİ AVUKATLAR ALEYHİNE ÇIKAN HİÇBİR KANUNA YÖNETMELİĞE ENGEL OLAMAMAKTADIR. OLMAK İÇİN ETKİN ÇABA DA, SARF ETMEMEKTEDİRLER.
AVUKATIN YÜKÜMLÜLÜK ve SORUMLULUKLARI SÖZKONUSU OLDUĞUNDA HERTÜRLÜ KANUNİ – İÇTİHADİ DÜZENLEME BULUNMASINA RAĞMEN, AVUKATIN HAKLARI –YETKİLERİ SÖZKONUSU OLDUĞUNDA AYNI HASSASİYET İLGİLİ MERCİLERCE GÖSTERİLMEMEKTEDİR.
138 YILIN SONUNDA, AVUKATLIK MESLEĞİ, ARTIK TOPLUMUN HİÇBİR KESİMİNDEN YETERLİ SAYGINLIĞI GÖRMEYEN BİR MESLEK GRUBU HALİNİ ALMIŞTIR.
MESLEĞİMİZ, YASAMA VE YÜRÜTME ORGANLARINCA, HER GEÇEN GÜN GEREK SAYGINLIK AÇISINDAN ve GEREKSE İKTİSADİ OLARAK KASDEN ZAYIFLATILMIŞ, ETKİSİZLEŞTİRİLMİŞTİR.
AVUKATLARIN ONURUYLA HAYATLARINI SÜRDÜRMELERİ İÇİN GEREKLİ VEKALET ÜCRETLERİ DAHİ KANUNİ TEMİNAT ALTINA ALINAMAMIŞTIR.
MESLEKTAŞLARIMIZ ANGARYA OLARAK NİTELENDİRİLEBİLECEK MİKTARDAKİ VEKALET ÜCRETLERİ İLE CMK VE ADLİ YARDIM HİZMETİ VERMEYE ZORLANMAKTADIRLAR.
GELİNEN NOKTADA ÜLKEMİZ AVUKATLARI, BELKİ DÜNYA’NIN, HİÇBİR YERİNDE OLMAYAN, AĞIR İŞ ŞARTLARI ALTINDA MODERN DÜNYANIN BEYAZ YAKALI KÖLELERİ HALİNE GETİRİLMİŞTİR.
STAJER AVUKAT OLARAK MESLEĞE BAŞMADIĞIM 1995 YILINDA STAJER AVUKAT MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARI AYNI İDİ, HALEN AYNI. “STAJER ÜCRET ALMAZ!”. “NE YAPAR ?” , “AÇ YAŞAR”. YA GENÇ AVUKATLAR, ONLAR DA AYNI SORUNLARI HATTA DAHA KÖTÜSÜNÜ YAŞAR HALE GELDİLER. ZİRA İYİ KÖTÜ CMK DAN GEÇİNME İMKANLARI VARDI. ŞİMDİ ÜCRET DÜŞÜKLÜĞÜ, MASRAF VERİLMEMESİ SEBEBİYLE DAHA KÖTÜ HALE GELMİŞLERDİR.
20 YIL ÖNCE BARO ODASINDA YAZI YAZMAK İÇİN DAKTİLO SIRASI BEKLİYORDUK. ŞİMDİ MODERN AVM YE DÖNÜŞMÜŞ ADLİYELERİN BARO ODALARINDA BİLGİSAYAR KUYRUĞU VEYA “F” KLAVYA KUYRUĞU BEKLİYORUZ.
ÜLKEMİZDE BORÇLU OLDUĞU İÇİN İŞİNİ YAPAMAYAN TEK MESLEK MENSUBU AVUKATLARDIR. AVUKAT BORCUNU ÖDEYEMEZ ACİZ VESİKASI ALINIRSA LEVHADAN ADI SİLİNİR. BÖYLESİ ÇAĞDIŞI KANUN MU OLUR.
AVUKAT CEZA YARGILANMASINDA YARGILANSA YARGILAMA BİTENE KADAR SİLAHI ELİNDEN ALINIR. AMA BİR SAVCININ ALINMAZ. SİZCE SİLAHLAR EŞİT Mİ?
BİR DEVLET MEMURUNUN KAMUSAL PASAPORTU OLUR AMA AVUKATIN YOK! SİZCE SİLAHLAR EŞİT Mİ?
ADLİYEYE HER GİRİŞTE DİDİK DİDİK ARANMA SADECE VATANDAŞA VE AVUKATA KARŞI YAPILIRKEN HAKİM SAVCININ MİSAFİRİ BİLE ARANMAZ. SİZCE SİLAHLAR EŞİT Mİ?
BU VE YÜZLERCE SORUNUMUZ VAR VE MEVCUT YÖNETİM YILLAR SÜREN YÖNETİCİLİKLERİ SEBEBİYLE YÖNETSEL YORGUNLUK ÇEKMEKTEDİR.
BU İTİBARLA BU SEFER BİZ GENÇ, AKTİF VE ŞEVKLE AVUKATLIĞI YAPAN MESLEKTAŞLARINIZA OY VERMENİZİ İSTİRHAM EDER SAYGILARIMI SUNARIM.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER