İsrail Eğitim Bakanı: Trump İsrail’e hizmet edecek

Kasım 9, 2016, 6:25 pm 1.295 izlenme

Amerika Başkanlığına seçilen Donald Trump’ın bölgedeki ırkçı emperyalist planlara nasıl hizmet edeceği merakla beklenirken Siyonist İsrail eğitim Bakanı Naftali Bennett çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Donald Trump’ın Amerika’ya başkan oluşunu değerlendiren küstah Siyonist bakan, Trump’ın İsrail’in Filistin poltikalarına hizmet edeceğini söyledi. Trump’ın ABD Başbakanı olarak seçilmesini sevindirici bir gelişme olarak yorumlayan Bennett, Trump’ı bir fırsat olarak da nitelendirdi.
Siyonist İsrail Eğitim Bakanı Bennett, “Trump’ın başkan oluşu Filistin’in tamamıyla yok olmasının başlangıcıdır” dedi.
“Filistin devri bitti”
Öte yandan Trump’ın İsrail’le aynı hisleri paylaştığını belirten Bennett, “Filistin devrinin bittiğini söyleyebilirim.Trump’ın da düşüncesi bu yönde” diye konuştu.
Amerika Başkanlığına seçilen Donald Trump’ın en önemli vaatleri arasında başkanlığa seçildiği takdirde Kudüs’ü Siyonist İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı açıklaması yer alıyordu.
Trump, seçim kampanyası döneminde Filistinli çocuklar için de skandal açıklamalarda bulunmuştu. Trump Filistinli çocuklar için “Büyüyüp terörist oluyorlar. Buna bir son vermeleri gerek. İsrail’in varlığını tanımalılar” ifadelerini kullanmıştı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER