İstanbul Baro seçimlerinde Ali Rıza Kaplan Başarısı

Ekim 23, 2016, 6:51 pm 2.343 izlenme

İstanbul Barosu Başkanını seçti.

Bu gün sonuçlanan seçimlerde İMAG Gubunun adayı Av.Ali Rıza Kaplan Baro Tarihinin ilk Ülkücü aday olma özelliğini koruyarak geçtiğimiz baro seçimlerinde aldığı oy oranını artırarak umut veren bir sonuca imza attı.

Bütün imkanlardan yoksun bir şekilde çalışmalarını yürüten İMAG gurubu Av.Ali Rıza Kaplan ile bir kaç seçim sonrasına ciddi bir zemin hazırladı.

Bir önceki seçimde 1502 Oy alan Kaplan, Bu seçimlerde 1699 Oy alarak büyük bir başarıya imza atmış oldu..Erhan Öztunç

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen başkanlık yarışında, bugün saat 09.00 itibariyle oy verme işlemi başladı. Toplam 92 sandığın kurulduğu merkezde, başkanlık için yarışan 5 aday oylarını kullandı. Yeniden aday olmayan Ümit Kocasakal’ın da hazır bulunduğu seçimde, avukatların oy verme işlemi akşam saatlerinde sona erdi. Sandıkların % 97’si açıldı. Buna göre “Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu” nun adayı Mehmet Durakoğlu Baro’nun yeni başkanı oldu.
İstanbul Barosu Başkanlık seçiminde, 36 bin 483 üye seçmenden 23 bin 921’i oy kullandı. Seçimde, 13 bin 19 oy alan Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı avukat Mehmet Durakoğlu birinci oldu. Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Several Ballıkaya Çelik 3 bin 423 oy ile ikinci, Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Mehmet Sarı 3 bin 40 oy ile üçüncü, Avukat Hakları Grubu adayı Ömer Kavili 2 bin 740 oy ile dördüncü ve İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Ali Rıza Kaplan da bin 699 oy ile beşinci oldu.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER