İstanbul,Ankara ve Adana için kabus gecesi

Ocak 31, 2016, 8:35 pm 1.328 izlenme

İstanbul, Ankara ve Adana’da gece saatlerinden kimliği belirsiz şahıslar tarafından 11 otomobil ateşe verildi.
İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 6, Ankara’nın Çankaya ilçesinde 2 ve Adana’nın Ceyhan ilçesinde 3 olmak üzere 11 araç kundaklandı.
MAHALLELİ YANGINI SÖNDÜREMEDİ
Beyoğlu’nda, Fetihtepe Mahallesi Çınar Sokak’ta kundaklama olayı meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, gece saat 04: 30 sıralarında park halinde bulunan 6 aracı ateşe verdi. Uykularından uyanan ve araçlarının yandığını gören mahalle sakinleri kendi çabaları ile yanan araçları söndüremeyince itfaiye ekiplerine haber verdi.
ARAÇLAR KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanan araçları söndürerek soğutma çalışması yaptı. Yangın sonrası araçlar kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri sokak içersinde ve araçlarda detaylı inceleme yaptı.
BÖLGEYE AKREP GÖNDERİLDİ
Olay sonrası polis, araçları yakan kişi ya da kişileri yakalamak için bölgeye akrep diye tabir edilen zırhlı araçla gelerek geniş çaplı çalışma başlattı.
ANKARA’DA 3 ŞÜPHELİ KUNDAKLADI
Ankara’nın Çankaya ilçesi Ziya Oralay Caddesi üzerindeki bir apartmanın otoparkında da kundaklama gerçekleşti. Otoparkta park halinde olan 06 ZFG 53 plakalı araç ile plakası öğrenilemeyen bir başka araç, kimliği henüz belirlenemeyen 3 kişi tarafından kundaklandı.
1 ARAÇTA MADDİ HASAR OLUŞTU
Araçların yandığını gören mahalle sakinleri hemen itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, araçlara müdahale etti. Plakası öğrenilemeyen araç kullanılamaz hale gelirken diğer araçta maddi hasar oluştu.
AYNI BÖLGEDE KUNDAKLAMA
Bu arada, geçtiğimiz hafta Cumartesi gecesi de aynı bölgede yine kimliği belirsiz kişiler tarafından araçların kundaklandığı öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
GAZYAĞI DÖKEREK ATEŞE VERDİLER
Üçüncü kundaklama ise Ceyhan ilçesine bağlı Kaltakiye mahallesi Sabitoğlu caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, Hasan Anadolu’ya ait 51 KG 779, Barbaros Sancak’a ait 34 BJ 0926 ve Ferit Köksal’a ait 01 BOD 41 plakalı araçlara gazyağı dökerek ateşe veren kişi yada kişiler araçları kundakladıktan sonra kaçtı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçları söndürdü.
POLİS MAHALLEYİ ABLUKAYA ALDI
Durumu fark eden mahalle sakinlerinin polis ve itfaiyeye haber vermeleri üzerine mahalleye çok sayıda ekip sevk edildi. Ceyhan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mahalle çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak şüpheyiyerin yakalanması için çalışma başlattı. 3 otomobildeki yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri araçların çevresinde ve sokak üzerinde yaptığı incelemede, araçların gazyağı dökülmek suretiyle bir sopa yardımıyla ateşe verildiğini tespit etti.

Etiketler: ,

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER