İstanbul’da Yağmur, diğer bölgelerde Çiğ ve Kar Uyarısı

Ocak 4, 2016, 8:56 am 1.326 izlenme

İstanbul’u iki gün etkisi altına alan kar yağışı yağmurla beraber erimeye başlayıp, İstanbul’da alışa geldiğimiz sel ve taşkınlara sebep olabilecek gibi.

Metrolojiden uyarı geldi.

Kuvvetli fırtına, çığ ve yoğun kar geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün İstanbul ve çevresinde şiddetli yağmur beklendiğini belirterek, vatandaşların dikkatli olması gerektiğini duyurdu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Batı ve Orta Akdeniz bölgelerinde kuvvetli fırtına beklendiğini açıkladı
Açıklamada ayrıca yurdun batı kesimlerinde kuvvetli yağışların etkili olmasının beklendiği belirtildi.
Meteoroloji’den yapılan açıklamada Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesinin bulunduğu yönünde uyarı yapıldı.
Meteoroloji’den yapılan açıklamada “Batı ve Orta Akdeniz bölgelerinde fırtına beklendiği belirtilerek Batı ve orta Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, Orta Akdeniz’de zamanla kuzeydoğudan esecek olan rüzgarın sabah saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75km/s), yer yer 9 (75-90km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın pazartesi günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir” denildi.
BATI BÖLGELERDE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ
Açıklamada ayrıca akşam saatlerinden sonra yurdun batı bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışların etkili olmasının beklendiği bildirilerek şöyle denildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre bugün akşam saatlerinden sonra batı bölgelerimizde etkili olması beklenen yağışların, İzmir, Aydın, Çanakkale ve Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli (20-50 mm), gece saatlerinden sonra Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinden sonra Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar çevreleri ile Denizli, Antalya ve Mersin’in yükseklerinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışları bekleniyor. Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”
İSTANBUL’DA YAĞMUR ALARMI
İstanbul ve çevresindeki iller de yer yer şiddetli yağmur görülecek.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER