JAPONYA’DA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR RÜŞVET SKANDALI

Ocak 22, 2016, 8:57 am 1.251 izlenme

Burası Japonya bir Bakanın bir iş adamından rüşvet aldığı dedikodusu ortalıkta dolanmaya başlıyor,Bakan utanmış evet o iş adamıyla görüştüm diyor ve kamuoyundan özür diliyor.Japonya’da bu işlerin sonu belli..Merak etmeyelim uzun sürmez adalet yerini bulur..Darısı ülkemize ve yüzsüz,rüşvetçi siyasetçilerimize.

Japonya Ekonomi Bakanı Akira Amari’nin rüşvetle suçlanması ülke gündemini salladı. Japon basınında yer alan bir habere göre Amari ünlü bir müteahhitin işlerini kolaylaştırmak için yüklü bir miktar rüşvet kabul etti.
Amari dün hakkındaki suçlamalara cevap vermek için bir basın toplantısı düzenledi. Japon ekonomi bakanı, “Söz konusu iş adamı ile görüştüm. Fakat bu uzun zaman önceydi. Yasal olmayan hiçbir şey yapmadım” dedi.
İş adamı ile görüşmesinin içeriğini tam olarak anımsayamadığını ifade eden Bakan Amari, “Bir hafta içinde daha kapsamlı bir basın toplantısı yapacağım. O zaman gerçekler ortaya çıkacak” diye konuştu.
Akira Amari Türkiye’nin de dahil olmak istediği ve şu an 12 ülkeyi kapsayan Transatlantik Ticaret anlaşmasının mimarı olarak biliniyor.
Amari hakkındaki rüşvet iddiaları çıktıktan sonra Başbakan Shinzo Abe ile görüştüğünü Başbakan’ın kendisine konuyla ilgili kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapmasını istediğini belirtti.
Japon Ekonomi Bakanı sözlerini şöyle noktaladı: Haberin yarattığı rahatsızlık için çok özür dilerim. Hiç şüpheniz olmasın ki konuyu aydınlatmak için yeterli bir açıklama yapacağım
Amari yarın kapanış törenine katılmak üzere Davos’a hareket edecek. Japonya muhalefetinden henüz rüşvet iddialarıyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER