Merhum Recep Haşatlı,Mustafa Haşatlı ve Hüsnü Tepe kuran tilaveti ve dualarla anıldı.

Ekim 2, 2016, 4:33 pm 2.567 izlenme

Merhum Recep Haşatlı kuran tilaveti ve dualarla anıldı.
Ahde Vefa 78 İstanbul Birliği Derneği tarafından şehadete erişlerinin 38.sene i devriyesinde MHP İstanbul İl Başkanı Recep Haşatlı,oğlu Mustafa Haşatlı ve Hüsnü Tepe Kuran Tilaveti ve dualarla anıldı..

Proğram öncesi konuklara Dernek lokalinde Mehmet Aytekin tarafından ikram edilen yemek,helva servisi yapıldı.
Proğrama katılan Prof.Dr.Sevgi Kafalı ve eşi Prof.Dr. Mustafa Kafalı Recep Haşatlı ve ailesi ile,teşkilat çalışmalarındaki titizliği ile nöstaljik sohbetler yaptı.
Konuşmacı konuk olarak olarak davet edilen dönemin gençlik liderlerinden Av.Orhan Çakıroğlu rahatsızlığı nedeniyle anma proğramına katılamazken,Haşatlı ailesini temsilen Merhum Ülkücü şehit Recep Haşatlı’nın damadı ve mesai arkadaşı gençlik liderlerinden Kemalettin Güner Recep Haşatlı ile ilgili şimdiye kadar duyulmamış pek çok konuyu katılımcılarla paylaştı..
Kemalettin Güner Siyasetin dışındaki Recep Haşatlıyı anlatırken kimi zaman gözlerinin dolduğu ve duygusal anların yaşandığı dikkatlerden kaçmadı.Kemalettin Güner merhum Nevzat Köseoğlu’un Recep Haşatlı’yı “Yaşadığımız hayatın canlı abideleri” olarak tanımladığını paylaşıp,Haşatlı’nın abdestsiz toprağa basmadığını,insanlar arasından din ve ırk ayrımı yapmadığını belirtip Yahudi sermayesindeki ticaret hayatımızdaki etkinliğini ve başarılarını paylaştı.
Kemalettin Güner yine o dönem yanlarına sığınan kimsesiz bir genç ile yaşadığı anılarını paylaşıp,bu gencin hayat hikayesini Recep Haşatlı’dan dinlediğini aile fertlerinin hepsinin şehit olduğunu ve Haşatlı’nın bu gence neden sahip çıktığını o zaman anladığını paylaştı.
Sonraki saatlerde çay eşliğinde konuşmacı ve katılımcılar arasında ilerleyen saatlere kadar sohbet gerçekleşti..Haber Erhan Öztunç

2 3 4 5 6 7

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER