Meteoroloji’den yağış uyarıs

Mart 2, 2016, 4:40 am 1.321 izlenme

Türkiye yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek, sıcaklık azalacak. Kuzey Afrika üzerinden bol miktarda toz gelecek.
Yağmur, başta İstanbul olmak üzere Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in batısında etkili olacak. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, kuvvetli sağanakla birlikte 4 ila 8 derece azalacak.
SICAKLAR MEVSİM NORMALLERİNE İNECEK
Mevsim normallerinin 10-15 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, yarın iç ve doğu bölgelerde artmaya devam edecek. Sıcaklık, yurdun batı bölgelerinden başlayarak ülke geneline yayılacak yağışla birlikte hafta sonuna kadar azalacak, mevsim normalleri civarına inecek.
BU GÜN AKŞAM İSTANBUL’DA ETKİLİ OLACAK
Yağışlar bu gün akşam saatlerinde İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Uşak, Denizli, Muğla, Aydın, Manisa ve İzmir’in doğusunda kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.
TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR
Kuzey Afrika üzerinden kuvvetli güneyli rüzgarlarla birlikte bu akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege’de, yarın Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’nun güney ve doğusunda toz taşınımı bekleniyor.
Perşembe günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Orta Karadeniz’in iç kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Perşembe günü ilk saatlerde Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur ve Antalya ile öğleden sonra Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta kuvvetli olacak.
YAĞIŞ SİSTEMİ İKİNCİ KEZ GELECEK
Yağışlı sistemi, Cuma günü doğu bölgelerde etkili olduktan sonra Türkiye’yi terk edecek; ancak batı bölgeler yeni bir yağışlı sistemin etkisine girecek.
Yeni yağışlı sistem, Cumartesi günü Marmara’nın batısı ve kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olduktan sonra Pazar günü yurdu terk edecek, hava sıcaklıkları tekrar artmaya başlayacak.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER