MHP Genel Merkezin Avukatı davadan çekildi mi?

Şubat 20, 2016, 3:54 pm 1.146 izlenme

Muhalif grupların 547 imza toplayarak Tüzük Kurultayı istedikleri MHP için Genel Merkez mahkemeye gidin açıklamış ve toplanan imzaların önemli kısmını asparagas olarak değerlendirmişti.

Muhalefet grubun mahkemeye müracaatı ile Mahkeme MHP Yönetiminden savunma istemişti.

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP içerisinde başlayan kurultay tartışmaları yargıya taşındı. 16 MHP İl Başkanı adına, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesine başvurularak, kongrenin toplanması ve öncesindeki işlemler için MHP Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, MHP Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır, MHP Bursa üst kurul delegesi Mehmet Bilgiç’in çağrı heyeti olarak görevlendirilmesi talebiyle dava açılmıştı.
SÜRPRİZ GELİŞME
MHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin avukatı Hamit Kocabey, sürpriz bir kararla dosyadan çekildi. Hürriyet’e konuşan Kocabey, “10 senedir, partinin ve genel başkanın avukatlığını yapıyorum. Ama bu dosyada benim iznim olmadan, Parti Genel Sekreteri’nin talimatı ile avukat Yücel Bulut vekaletname sunmuştur. Bulut aynı zamanda partinin Merkez Disiplin Kurulu üyesidir. Bu davranışın etik olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle dosyadan çekildim. Ancak bu çekilme muhalif hareketle birlikte davrandığımız anlaşılmasın” dedi.
YÖNETİMİN AÇIKLAMASI
MHP Genel Merkez yöneticileri ise avukat Hamit Kocabey’in bu dava ile başından beri ilgisi olmadığını savunarak, “Davanın hazırlık aşamaları bizzat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özel talimatıyla kurulan bir komisyon tarafından yürütülecek olup, komisyon Avukat Yücel Bulut ve iki hukukçu üyenin de bulunduğu üç kişilik heyetten oluşmaktadır. Bu davada vekalet avukat Yücel Bulut’ta verilmiştir” dediler.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER