MHP Mahkemeye şu cevabı verecek

Şubat 16, 2016, 7:12 pm 1.311 izlenme

MHP Genel Merkezi bir kısım delege itirazları ile beraber Tüzüğün tanıdığı haklarıda esas alan itirazını şu şekilde yapacağı belirtildi.

Mahkeme 12 Şubat’ta MHP’ye yazı göndererek imzaların gereğinin yerine getirilmemesinin gerekçesini sordu. MHP yönetimi ise kendisini 4 maddede savunacak.
MHP’de, genel başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan’ın, olağanüstü kongre toplanması istemiyle verdiği 543 imzanın akıbeti önümüzdeki hafta belli olacak. Mahkeme 12 Şubat’ta MHP’ye yazı göndererek imzaların gereğinin yerine getirilmemesinin gerekçesini sordu. Genel merkezde avukatların üzerinde çalıştığı savunma 26 Şubat’ta mahkemeye sunulacak.
İŞTE SAVUNMA TEZLERİ
-Tüzükte olağanüstü kongrede genel başkanlık seçimine ilişkin hüküm yer almıyor.
-Tüzükte olağanüstü kongre çağrısına imkân tanınıyor. Ancak, kongrede başkanlık seçimi yapılamadığı gibi, kongre toplanma çağrısı konusunda genel merkeze karar verme serbestisi tanınıyor.
-MHP yönetim organları 18 Mart 2018’de olağan kongrenin toplanmasına karar verdi, buna uygun olarak da 9 Ekim 2016’da ilçe kongreleri başlayacak. Bu durumda olağan kongre takvimi başlamış olacağından, olağanüstü kongreye gerek bulunmuyor.
-Çağrı geçersiz sayılmalı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER