MHP ve Ülkücü camianın duayeni Muharrem Şemsek’ten 12 Eylül açıklaması

Eylül 14, 2017, 9:50 pm 1.926 izlenme

Muharrem Semsek 12 EYLÜL 1980’DEN 12 EYLÜL 2017’YE. Bir 12 Eylül daha geldi ve geçti.Ülkücü Milliyetçi hareket olarak darbeler konusunda doğru dürüst bir muhasebe-değerlendirme yapamadık.Bundan dolayı da neredeyse hareketimiz Darbeci- Darbe yanlısı bir hareketmiş,gibi bir iftiraya yer yer muhatap oldu.İlgili ve yetkililerimiz den de tutarlı tatmin edici bir izahı kamuoyumuz duyamadı.Buna TBMM görüşmeleri de maalesef dahil oldu.Türkiye’de darbe veya Darbe girişimi olarak tanımlanan ve çoğunlukla kabul gören anlayışa göre tarihler; 1960,-12 Mart müdahalesi,12 Eylül,28 şubat,15 temmuz gibi tarihlerdir.Ülkücü-Milliyetçi Hareket bu tarihlerin hepsinin mağduru ve mazlumudur. Ülkücüler darbelerin mağduru Başkalar ‘da Darbelerin Ürünüdür. ayrıca İktidardadırlar. Kanaatime göre, hiçbir komplekse kapılmadan ve objektif şekilde Bu olaylar, değerlendirilerek gerçekleri kamuoyuna anlatmamız faydalı olur diye düşünüyorum. Zira Olayların canlı şahitleri henüz aramızdalar. Saygılarımla.

Muharrem Şemsek Kimdir;

1949 yılında Çorum’un Kınık Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu ve öğretmen okulunu Çorum’da okudu. Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Lisesine seçilerek bitirdi. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi ve Ankara Yüksek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Hasanoğlan Öğretmen Enstitüsünde bir süre öğretmenlik yaptı. T.C. Başbakanlık Atom Enerjisi Kurumu, Ankara Nükleer Araştırma Merkezinde uzman olarak çalıştı. Yayıncılık ve çeşitli gazete dergilerinde yazarlık yaptı. “Milli Eğitim ve Kültür” isimli ilmi araştırma, inceleme dergisinin sahipliğini yürüttü. 12 Eylül 1980’den sonra yazdığı yazılardan dolayı tutuklandı. Milliyetçi Hareket Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan vekilliği, Ülkü Ocakları Derneği Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanllığı, Ülkü-Bir Teşkilat Genel sekreterliği yaptı. 1979 yılında vatani görevini yaparken terör örgütleri tarafından saldırıya uğrayarak yaralandı 12 Eylül sonrası bugünkü Milliyeçi Hareket Partisi (Muhafazakar Parti – Milliyetçi Çalışma Partisi) kuruculuğunu yürüttü.

Milliyetçi Hareket Partisinin Genel başkan yardımcılığı ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliklerinde bulundu.19. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Milletvekilliği, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerini yürüttü. MHP’nin kurucu üyesi. Genel Sekreterlik ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ülkü Ocakları’nın kurucu üyeliğini ve Başkanlığı’nı yaptı. 19. dönemde milletvekilliği yapan Şemsek, Bahçeli’nin seçildiği kongrede, MHP genel başkan adayıydı. Aynı kongrede, ilk turda sonuç alınamayınca ikinci turda Bahçeli’yi destekledi ve adaylıktan çekildi. Şemsek,12 Eylül öncesi uğradığı bir saldırı sonucu felç geçirdi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER