Muş’ta geniş çaplı operasyon başladı

Nisan 28, 2016, 10:39 am 1.033 izlenme

Muş Valiliğinden, PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen, bir polisin şehit olduğu, iki polisin yaralandığı terör saldırısının ardından bölgede operasyon başlatıldığı bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK mensuplarınca Muş-Varto karayoluna yerleştirilen el yapımı patlayıcının, dün İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekiplerine ait zırhlı aracın geçişi sırasında Taşdibek köyü mevkisinde uzaktan kumandayla infilak ettirildiği hatırlatıldı.
Patlama nedeniyle zırhlı araçtaki 3 özel harekat polisinden birinin şehit olduğu, 2’sinin yaralandığı belirtilen açıklamada, yaralıların Muş Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.
Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı vurgulanan açıklamada, “Yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Şehidimiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna, en kutsal mertebe olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER