Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

Ağustos 4, 2020, 7:42 pm 932 izlenme

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..
Geçtiğimiz ayın 18.de Şibirgan’a yakın bir yerde Dr.Metin Külünk Hocamızın tüm giderlerini karşıladığı coğrafyanın en güzel ve modern Lisesi hizmete girdi.Müthiş bir hazırlık ve muhteşem bir organizasyonla artık resmi bir okulumuz var ve Türkçe eğitim verilecek..Bu muhteşem organizasyonda yorulanlar var..O yorgunlukların sonunda mutlu yorgunlukları atmak için insanın kendisin bile inanamadığı bir sevinç izah edemediği bir ruh hali var..Onu yaşayanlara ne mutlu..
Okul devam ederken çok sayıda içme suyu hizmete girdi,son bir yıl içinde Mehmet Şahin Ülküdaşımın gayretleri ile kıymetli hizmetler gerçekleşti,Yaşar Kılıç Ülküdaşım yine kıymetli hizmetlere imza attı çok sayıda Tekerlekli sandalye ile o yöredeki ihtiyaç sahiplerinin imdadına yetişti.Gerek Mehmet Şahin gerekse Yaşar Kılıç Ülküdaşım kurban bayramı münasebetiyle de boş durmadılar çok sayıda bağışçıyı Türk Kimliğinin mayalandığı dünyanın en fakir coğrafyası olan Güney Türkistan bölgesindeki kandaşlarımıza yönlendirdiler.
Bu işleri biz takip etmekle yetindik,ufak tefek konularda araya girmemiz gerekti,esas sorumluluğu Dostum Ülküdaşım Sebahattin Civelek sırtımızdan aldı..Kurban bağışı hesaplarının toplanıp aktarılmasını Hakan Akbaba kardeşim üstlendi derken büyük bir organizasyon bu işbirliği içinde gerçekleşti.Büyük başarı dersem yalan söylememiş olurum birazda şımararak söylemeyi de hak ettiğimiz kanaatindeyim..Bu dostlara yürek dolusu teşekküründe kifayet etmeyeceğini biliyorum.Bu naçiz kardeşini hepsi hoş görsün ancak bu geliyor elimden ve yüreğimle teşekkür ediyorum..İyi ki varsınız,Var olmaya devam edin,Allah gönül zenginliğinizi kat be kat artırsın.
Teşekkürümüz bitti mi?Hayır kalbi ve yürek dolusu teşekkürlerimiz Şibirgan’da ki Yüreği Türklük için çarpan gönüllü ordumuza..
Kuyaş Yardımlaşma Derneğimiz bünyesinde Üç yıla yakındır kıymetli çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz..
Bu derneğin başkanı Kıymetli kardeşim Nur Muhammed Karizade..Çok kıymetli bir ekibi var,sayılarını söyleyemem ama o bölgedeki her genç her Türk o derneğin faaliyetleri için gönüllü bir nefer dersem doğru ifade etmiş olurum.Bu kardeşlerim Kurban Bayramı boyunca Güney Türkistan denilen coğrafyada kapı,kapı-köy,köy dolanarak tüm ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttılar..Dolaşılan yerler ayak önü gibi yakın yerler değil,çok uzak köylerinde olduğunu,ayrı ayrı illerde bu çalışmaların yürütüldüğünü unutmamak lazım..Bu kardeşlerime Nur Muhammed kardeşimin şahsında bıraktım teşekkürü kurban olurum..Sizi seviyorum kardeşlerim.Siz olmasanız biz oralarda bir şey yapamayız.Sizin için duacıyım,Allah tan Türklük şuurunuzun artıp eksilmemesini niyaz ediyorum..Yüreğimi ortaya koydum size teşekkür ediyorum..
Kısaca ifade edelim bu güne kadar o bölgede kıymetli çalışmalar yapıldı,hepsini değilse bile parçalar halinde paylaştıklarımız oldu,ileri ki zaman diliminde bir kısım isimleri yukarıda zikrettim ancak bir çok kardeşimi yazmadım çok detaylı bir şekilde bir rapor halinde tekrar kaleme almak zorunluluğu doğdu ve her isim ayrı bir kıymet ve çok güzel işlerde sonuç almamıza katkı sağladı.Bu isimleri unutulmaz hale getirmekte bizim vazifemiz..
Tekrar o coğrafyadaki hizmetlerimize karınca karınca destek veren,dua eden her kardeşime kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum.
Kurban bağışlayan dostlara teşekkür ediyorum.Bağışlarınız o coğrafyada yaşayan kandaşlarımız için çok önemliydi.Allah kabul ve makbul etsin.
Sizlerin bu desteğiniz devam ettikçe biz Hindistan’da da Kızılelma Ülkümüze imza atarız inşallah..
Biz karanlıkta meşale yaktık,Aydoğdu,derken güneş yükseldi,artık o coğrafya Tüm Türk Dünyasının görmeye başladığı bir hal adı..Dua edermisiniz?

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

DİĞER YAZILARI

Bende çok duygulandım

Kasım 1, 2018

Nereden…nereye….

Ekim 16, 2018

DERDİ TÜRK MİLLETİ OLANIN KARŞISINDA İYİ-MARKSİST-SOL OLURMUŞ

Birileri haykırıyor “Mücadelemiz son kaleme” kadardır diyor. Mücadelelerini bu şekilde dile getiriyor. Mücadelelerine koydukları bir...

Aralık 29, 2019

TÜRK MİLLİ DURUŞU ve GÜNÜMÜZ

Milli olmak, mensup olduğu milletin değerlerini yaşayıp ve yaşatmak dahilinde ;  Politikaların ve yaptırımların seyrinde,...

Aralık 22, 2019

HAİNLİĞİN VESİKASI

Taşları bağlamışlar; Köpekler, çakallar, sırtlanlar, çıyanlar, sıçanlar serbest… Gayeleri sabit ve net. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde...

Aralık 5, 2019

BİR SEVDANIN SEDASI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

Yine güneş boğacak doğacak, karanlığı boğacak! 25 Kasım 1917 senesinde Lefkoşa’da bir güneş doğdu ebediyen...

Kasım 28, 2019

ANASI DURSUN DEMİŞ! DURMAZ GİDER ÖNKUZU!

Türk İslam Ülkücülüğü ; bir söylem ve sloganlaştırılmış bir halden ibaret değildir. Ülkücü Hareket klişelerin...

Kasım 24, 2019