Nevruz Hasan Bozalganlı (Emmi) için mevlid-i şerif

Ekim 2, 2018, 8:20 pm 1.392 izlenme

Kardeş Ülke Azerbaycan’ın Kahraman yiğidi merhum Nevruz Hasan Bozalganlı için 4 Ekim 2018 Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan akşam mevlid-i Şerif gerçekleştirilecek..

musavat.com sayfasında yer alan habere göre Musavat medya gurub sahibi ve merhum Nevruz Hasan Bozalganlı’nın kadim dostu Rauf Arifoğlu’nun himayesinde gerçekleşecek mevlidi şerif haberi musavat.com sayfasında şöyle aldı:

“20 Eylül’de rahmetlik olan eski polis şefi Nevruz Hasanlı için, Bakü’de bir yas töreni keçirilecek.

Bu haberi musavat.com sitesi Yeni Musavat Medya Grubu’nun sahibi, Nevruz Hasanlının yakın arkadaşı Rauf Arifoğlu’ya istinaden yayınlayıb.

R. Arifoğlu deyib ki, Nevruz Hasanlı doğduğu Tovuz ilçesinde toprağa tapşırıllb: “Dinimize ve adet -ənənələrimizə uyğun bir şekilde, Nevruz Emin’i Bozalqanlı köyünde toprağa verdik ve yas töreni de orada oldu. Fakat çeşitli nedenlerden Bakü’de ve Türkiye’de yaşayan bazı arkadaşlar bu törenlere yetişemedi, orada iştirakta bulunamadılar. O günlerde ülkede olmayan, hasta olan yakınlar da çoktur. Onların ve sosyal sektörde olan arkadaşların talebi üzerine Nevruz EMI için Bakü’de de bir anma günü düzenlenecek. Bunun için en uygunu, ailesinin de onayı ile, 4 Ekim’e tesadüf eden Cuma akşamının  Bakü’de verilmesidir. Türk dünyasının bu güzel bir yiğidini seven ve onun için dua etmek isteyen herkes davetlidir”.

Musavat.com’a göre, anma töreni 4 Ekim Cuma günü saat 12: 00-16: 00 arasında tören, Hazi Aslanov metro istasyonu çıkışındakı Zem Zem Tören Evi’nde (Mahammad Hadi Caddesi, Khatai mahallesi) yapılacak.”

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER