NÖBETÇİ ECZANELERİN GÜVENLİĞİ ALLAH A EMANET

Ocak 23, 2016, 11:35 pm 1.269 izlenme

Nöbetçi Eczaneler güvenlik nedeniyle bazı semtlerde kepenk arkasından ilaç satışı yapıyorlar.

İstanbul’un bazı semtlerinde sık sık rastlanan bu olay ulusal medyada yeni yer buldu.

Dünya kenti İstanbul’da pek çok semtte gece eşinizle sokağa çıkamaz,yürüyüş yapamazsınız.

Nöbetçi Eczaneler hayati önem taşıyan bir yerdir ve mutlaka güvenliklerinin sağlanması gerekmektedir. Değerlendirme: Erhan Öztunç

İşte ulusal medyada yer alan nöbetçi bir eczane gerçeği.

Nöbetçi eczaneler herhangi bir güvenlik önlemi olmadan gecenin geç saatlerine kadar açık kalıyorlar. Kimi eczacılar ise formülü kepenklerin arkasında ilaç satmakta buluyor. Bu fotoğaf dün gece saat 00.45 sularında İstanbul Maltepe’de bir eczanede çekildi.
Neden kepengin arkasından ilaç sattığını sorduğumuz eczacı ise “Başka eczanelerde tatsız bazı olaylar yaşandığı için böyle bir karar aldık. Biz de buna uyuyoruz. Bu yanlış bir şey değil. Biz de içeride hizmet vermek isteriz ama durum bu” diye konuştu.
İlaç almaya gelen vatandaşlar ise duruma isyan etti. Hasta oldukları için bu soğuk havalarda dışarı beklemelerinin yanlış olduğunu ifade eden bir vatandaş, “Hastayız ama dışarıda bekliyoruz. Bu olayın çözülmesi gerekiyor. Gece saatlerinde sokakta beklememiz çok doğru değil” diye konuştu.
Konuyla ilgili olarak Hürriyet’e açıklamada bulunan meslek odası yetkilileri, “Biz eczanelere nöbette kepenkleri kapatmaları konusunda bir duyuru yapmadık. Fakat asayiş sorunları yüzünden bunu yapan dükkanlar olduğunu biliyoruz” açıklamasında bulundular.
TÜRKİYE’DE KAÇ ECZANE VAR
Türk Eczacıları Birliği’nin 2014 yılı rakamlarına göre Türkiye genelinde 24 bin 406 eczane bulunuyor. İstanbul’da 5118, Ankara’da 2019 ve İzmir’de 1737 eczane var.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER