Pendik VD.Grup Müdürü Mehmet Yıldırım’ı KINIYORUZ.SOKAK HAYVANLARI DÜŞMANI İLAN EDİYORUZ

Mart 10, 2016, 6:29 pm 1.687 izlenme

Bir müddet önce İstanbul Valisine bir duyuru yaparak Kamu dairelerinin özellikle Okulların bahçelerinde soğuk ve yağışlı havalarda sokak hayvanları için barınak  yapılarak mama verilmesini önermiştik.

Onlarca sokak hayvanının soğuk havalarda açlık ve don nedeniyle öldüğünü duyurmuştuk.

Ancak beklentilerimizin ötesinde biz sokak hayvanlarına sahip çıkalım derken sokak hayvanlarına düşmanca tavır bir Resmi Kurumun Müdüründen geldi.

Bu Müdürü Kınıyoruz,İlgililere şikayet ediyoruz.

Gereği yapılarak sosyal Devlet anlayışının örneklenmesini istiyoruz ve olay mağduru,hayvan sever memure hanım efendiye desteklerimizi açıklıyoruz.

Örnek olması gereken Resmi kurum ve kişilerin bu durumunu elbetki yadırıyoruz,umarız diğer kurumlara kötü örnek olmaz.Erhan Öztunç

Olay Şu Şekilde gerçekleşiyor:

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Pendik Uygulama Grup Müdürlüğü, binada kendi imkanlarıyla kuru mama alarak dört kedi besleyen 28 yıllık kadın memur Bahtışen Dermanlı’ya savaş açtı. Grup Müdürü Mehmet Yıldırım, Dermanlı’ya gönderdiği tebligatta, “hayvanlara yemek vermek suretiyle bahçeyi kirlettiğini, hayvanların bahçeyi mesken edinmesine yol açtığını” iddia etti. Yıldırım, “eylemlerine devam ettiği” takdirde Dermanlı hakkında “mala zarar verme” suçundan şikayetçi olacağını ve disiplin soruşturması açacağını bildirdi. İhtar nedeniyle Dermanlı artık hayvanlara bina dışında mama veriyor.
Pendik Uygulama Müdürlüğü’nde görev yapan 51 yaşındaki Dermanlı, 28 yıllık memuriyeti boyunca hayvansever kimliğiyle tanınıyor. Gerek 2012 yılına kadar görev yaptıkları Kartal’daki iş yerinde, gerekse son dört yıldır bulundukları binada dört ayrı kedi besliyor. Kendi imkanlarıyla kuru mama alan Dermanlı, dairenin bahçesinde çöplerin döküldüğü alanda kedilere mama veriyor.
Bugüne kadar uyarı almayan Dermanlı’nın hayvanseverliği, Pendik Grup Müdürü Mehmet Yıldırım’ın tepkisini çekti. Yıldırım, geçen ay Dermanlı’yı çağırarak, “Burada hayvan besliyormuşsun. Kediler insanları rahatsız ediyor. O yüzden beslemene izin vermiyorum. Eğer devam edersen yazılı olarak uyaracağım” dedi. Ardından 4 Mart’ta Dermanlı’yı yazılı şekilde uyararak, “eylemlerinin devam etmesi” halinde “kamu malına zarar verme” suçundan şikayetçi olacağını ve disiplin soruşturması başlatacağını kaydetti

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Seçimlerin Kazanan Tarafı MHP

HÜSEYİN SÖZER

YETİŞKİNLİK DÖNEMİ(35-65 YAŞ)

DR.İRFAN SUMRU

Bende çok duygulandım

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER