Şaka gibi Mahkeme kararı Karısını öldüren adama bir daha öldürme indirimi.

Ocak 11, 2016, 6:45 am 2.530 izlenme

Ülkemizde hergün hayret edeceğimiz olaylar yaşanırken,en büyük hayretlerimiz Mahmekeme kararlarıyla gerçekleşmeye başladı.
Bir adam karsını öldürüyor,mahkeme adama bir daha karısını öldürmeyeceği için ve iyi halden indirimli ceza veriyor.Şaka gibi karar yani. Erhan Öztunç
DİYARBAKIR’da geçen 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, 3 çocuk annesi eşini bıçaklayarak öldüren sanıkla ilgili dava sonuçlandı.Sanığın cezasını ‘haksız tahrik ve saygın tutum’ indirimi uygulayarak 20 yıla indiren mahkeme, gerekçeli kararında da, ‘sanığın bir daha suç işlemeyeceği konusunda olumlu kanaate varıldığını’ belirtti. Korkunç cinayet, Çermik ilçesinde, geçen yıl 14 Şubat Sevgililer Günü’nde işlendi.
CEZA ‘KUŞA’ DÖNDÜ
12 yıllık eşi, 3 çocuğunun annesi 28 yaşındaki Meyrem Yılmaz’ı sokak ortasında bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki İbrahim Yılmaz, önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Eylemin haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getiren mahkeme, cezayı önce 24 yıla, ardından da duruşmadaki saygın tutumunu dikkate alarak 20 yıla indirdi. 6’ncı Ağır Ceza’nın gerekçeli kararında da, “sanığın yeniden suç işlemeyeceği hususunda olumlu kanaate varılması’ nedeniyle, cezada indirim uygulandığı belirtildi. Bu kararı değerlendiren Meyrem Yılmaz’ın avukatı Özden Sanal, Yargıtay’a temyiz başvurusu yaptı.
‘CANAVARCA HİSLERLE İŞLENDİ’
Verİlen kararın hukuka ve yasalara aykırı olduğunu savunan Avukat Özden Sanal, şöyle dedi: “Cinayet nedeni, eşinin gitmesini hazmedememesir. Sanık, can havli ile kaçmasına, araya o kadar kişi girmesine rağmen Meyrem’i yakalayıp 3 kez bıçaklamıştır. Bu canavarca hisle işlenmiş bir suçtur. Evde yaşananları gören çocukları tanık olarak dinletmek istememize rağmen mahkeme kabul etmemiştir. Verilen karar hukuka ve gerçeklere aykırıdır.”

Etiketler: ,

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER