SEN SES VERMEZSEN SESSİZCE ÇİN’E İADE EDİLECEK!

Aralık 30, 2016, 6:51 pm 35.239 izlenme

SEN SES VERMEZSEN SESSİZCE ÇİN’E İADE EDİLECEK!
ALBAYRAK ALTINDA GÖKBAYRAK’A İHANET ETMEYİN!
Abdulkadir Yapcan : 1960’lı yılların başında Kaşgar’a bağlı Yapçan İlçesinde doğmuştur. Doğu Türkistan’da 1980’lı yılların başında büyük din bilgini ve Eğitimci ve Halk önderi merhum Abdulhekim Mahdum Hacım’ın Yarkent’e bağlı Kargalık ilçesinde Medreselerine devam eden ve bu medresenin kapatılması üzerine hapsedilmiştir.

Kendisine Çin zindanlarında ağır baskı, zulüm ve işkenceler yapılmıştır. Bu işkencelerin izlerini hala fiziki ve psikolojik olarak taşımaktadır Kendisi 31 Ağustos 2016’de İstanbul’da önce gözaltı, sonra Maltepe Cezaevi ve daha sonra ise, Kırklareli Mülteci Geçici Barınma Merkezine nakledilmiş olup halen gözaltında tutulmaktadır.
Çin İşgal Yönetimi kendisi hakkında Türkiye’ye suç dosyası hazırlayarak verdiği için Çin’in yalan-dolan ve aslılsız suçlama ve iddiaları üzerine Bakırköy Adliyesinde yargılanmıştır. Yargılama sonucunda
“İDDİALARI KANITLAYACAK SUÇ UNSUR VE DELİLLERİ BULUNMADIĞI VE CEZALANDIRILMASI İÇİN YETERLİ KANITLARA RASTLANILMADIĞI İÇİN hakkında BERAAT KARARI verilmiştir.
ABDULKADIR YAPCAN T.C.YASALARINA GÖRE MASUM VE SUÇSUZDUR. Hakkında Beraat kararı olmasına rağmen SERBEST BIRAKILMAMIŞ VE KIRKLARELİ GERİ İADE MERKEZİNDE TUTULMAKTADIR.
Bunun üzerine avukatı aracılığı ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) yaptığı müracaat üzerine 30 KASIM 2016 tarihli kararında ABDÜLKADİR YAPCAN’IN; ÇİN ya da herhangi bir üçüncü ülkeye iade edilmemesi için TEDBİR kararı verilmiştir.
Abdülkadir Yapcan Doğu Türkistanlı bir Türktür. Türkiye onun, tüm Doğu Türkistanlı Türkler gibi gözbebeği ve sığınacağı anavatanıdır. ülkede hiçbir araştırma yapılmadan milyonlarca suriyeliye vatandaşlık verilirken, tüm Doğu Türkistanlı Türkler ve Türk dünyası ile ilgilenenler tarafından yakinen tanınan ve bilinen Abdülkadir Yapcan’a 15 sene boyunca vatandaşlık verilmemesi de TÜRKÜN ÖZ VATANINDA garip kalışının bir emsalidir.
Abdülkadir YAPCAN’A vatandaşlık verilmediği gibi bir de hiçbir suç işlememişken sırf ÇİN , Müslümanlara terörist muamelesi yapıyor diye üstelik de TÜRKİYE’de yargılandığı ağır ceza mahkemesinde beraat kararı verildiği halde ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından başta ÇİN dahil başka herhangi bir üçüncü ülkeye verilmemesi için TEDBİR KARARI verilmiş iken, halen KIRKLARELİ GERİ İADE MERKEZİNDE sürdürülen ve hiçbir karara dayanmayan gerekçesiz ve keyfi tutsaklığı şayet MASUM BİR TÜRK’Ü SIRF TÜRK VE MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN KENDİ ÜLKE POLİTİKASI GEREĞİ TERÖRİST İLAN EDEN ÇİN’E İADE edilmesi sürecine vardıracaksa, GÜZEL ÜLKEMİN 5000 YILLIK DEVLETİNİ İDARE EDENLERE SÖYLEYECEK SON BİR SÖZÜMÜZ KALIR : “DIŞ POLİTİKA DA SÜREGELEN TİCARİ İLİŞKİLERİNİZİ BOZMAMAK UĞRUNA ABDÜLKADİR YAPCAN’I FEDA EDECEKSENİZ; TÜRK VE MÜSLÜMAN OLMAMIZ NEDENİYLE ŞARTLAR BİZİM İÇİNDE OLUŞMUŞTUR. HEPİMİZİ ÇİN’E YOLLAYABİLİRSİNİZ! SEVE SEVE GİDERİZ. ÇİN İSTEDİĞİ İÇİN DEĞİL DEVLETİMİZ BİZİ FEDA ETTİĞİ İÇİN…..

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Seçimlerin Kazanan Tarafı MHP

HÜSEYİN SÖZER

YETİŞKİNLİK DÖNEMİ(35-65 YAŞ)

DR.İRFAN SUMRU

Bende çok duygulandım

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER