Siz de hayallerime ortak olun..

Ağustos 2, 2019, 9:08 pm 203 izlenme

Afganistan Cevizcan/Şibirgan’da ciddi faaliyetlerimiz olduğunu sayfamdan yapılan çalışmaları günü güne paylaştım..
Afganistan’da 70 milyon nüfusun 20 milyonu Türk ve Dünyanın en yoksul insanları onlar diyebilirim..Hepsi çok onurlu istemeye alışkın değil ve yapılan yardımlardan esasen utanıp mahcup oluyorlar..
Orada bir okul inşaatımız ve bir Okul onarım taadat işimiz devam ediyor,daha önce belirttiğim gibi 8 köye çeşme yapıldı ve yıllardır temiz içme suyuna hasret giderildi.1500 öğrenci için kıyafet/giyisi kampanyamız bitti,ayakkabı kampanyamız bitmek üzere.Yine savaş mağduru Türklerin yaşadığı bir kampla ilgili epey paylaşım yapmıştım.
Yaklaşık 12 aydır devam eden bir diyalog tan bahsediyorum.
Uzun yıllardır ihmal ettiğimiz diyalog tan bahsediyorum..
Çalışmalarımızda bize güvenen ve bu çalışmalar için hem madden hem manen yüreğini ortaya koyan isimlere bir kaç kez teşekkür etmiştim.
Bu gün bana O coğrafyadaki çalışmaları yüklenip aslanlar gibi taşıyan Kuyaş Dernek başkanımız Nur Muhammed(Noor Qarizada) kardeşim ricam üzerine Şibirgan’ın bir videosunu yolladı..
Gece başımı yastığa koyduğumda nasıl bir yerler diye kendimce hayaller kurardım.Kendimce 50 yıl  öncesinin bir iç Anadolu şehrini düşünürdüm..
Bu gün o videoyu tam ekran defalarca seyrettim.
Bizim hizmetlerimiz bu videonun olduğu İlçe de değil daha uzaklarında ve çok daha yoksul kesimlerinde devam ediyor.
En fazla ana caddesi şehir girişinden çıkışına 20 km asfalt, hangi sokağa girseniz tozlu toprak yollar sizi karşılayacaktır.
Afganistan Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı ve aslan parçası Raşit Dostum’un evi göze çarpan en güzel ev ve ülkemizde sıradan bir insanın sahip olacağı mütevazilikte bir ev,.Raşit Dostum deyince de biraz düşünmek lazım.Dostum o coğrafyada bir kahraman,Onun varlığı ile erkler Türk varlığına boyun eğiyor ve komşu coğrafyalar dahil hedefteki isim.
O yoksul coğrafyanın yüreği sevgi dolu Türklük ve Türkiye sevdası ile çırpınan kandaşlara selam olsun..
İsterim ki sizde o videoyu tam olarak izleyin ve o coğrafyaya ilgimiz artsın..Oralarda yapılacak çok şey var..

Köyler çok perişan ve hepsinin derdi diğerinden fazla ve o insanlar bizim insanımız,Sizde benim hayallerime katılın,katkı sağlayın.

NOT:Vdeo adrsi;https://www.youtube.com/watch?v=eO3LWdODb_4

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

DİĞER YAZILARI

Bende çok duygulandım

Kasım 1, 2018

Nereden…nereye….

Ekim 16, 2018

Hareketin Lideri Devlet BAHÇELİ

Ne büyüksün Liderim, cihan seni konuşuyor. Lider Devlet Bahçeli’nin rahatsızlığından bu yana, bütün soysuzlar bir...

Ekim 6, 2019

AÇIK İHTARIMDIR

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetimin biçimi, rejimi Cumhuriyettir. Anayasa sabit olunan yasalar çerçevesinde herkesin bu hükme...

Eylül 29, 2019

Don Kazakları ve benzeri tarihimiz..

Yokluk,yoksulluk,kuru ekmeğin zor bulunduğu,yıkanmış kırk yamalı elbisenin lüks sayıldığı Büyük Asya’nın zor insanları..İşgal edilen topraklarında...

Haziran 29, 2019

Seçimlerin Kazanan Tarafı MHP

Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı… Millet kendi iradesini sandıklarda gösterdi. Olaya partiler bazında baktığımızda...

Nisan 9, 2019

YETİŞKİNLİK DÖNEMİ(35-65 YAŞ)

YETİŞKİNLİK DÖNEMİ(35-65 YAŞ)   YETİŞKİNLİKTE FİZİKSEL GELİŞİM -40-59 yaşları arasındaki dönem görme açısından en keskin...

Ocak 27, 2019