Teskeresine 12 gün kala linç edilen askerin askerin ailesi “Kuzumuzu linç edenler bulunsun”

Temmuz 30, 2016, 11:30 am 3.592 izlenme

Fetö örgütünün askeri darbe girişiminden sonra Tv. kanallarında hergün yeni görüntüler yayınlanırken,çocuklarını askere gönderip,linç edilen cesedlerini teslim alanlarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.
Bunlardan biride teskiresine 12 gün kalan bir askerin dramatik sonu.

Fetö terör örgütüne katılıp Askeri darbe girişiminde bulunanlar kadar,Vatani görevini yapmak için askere gidip,teskere bekleyen ve teslim olduktan sonra yapılan işkence ile öldürülen askerin durumu da içler acısı.

Umarız ki bu karmaşada adalete yansır ve elinde silah olmayan ve teslim olan askere de işkence yaparak öldürenler tutuklanır ve gerekli cezayı alır.

*** *** ***
20 yaşındaki er Kurtuluş Kaya’nın tezkeresine 12 gün kalmıştı. Kuleli’de kantinciydi. Darbe girişimi gecesi köprüde linç edilerek öldürüldü. Oğullarının öldürülüşünü videodan gören ailesi “Suçlular bulunsun” dedi.
Çankırı’ının Germece köyünde oturan 4 çocuklu Kadriye ve Satılmış Kaya çifti, bir sene önce en büyük oğulları olan Kurtulmuş Kaya’yı davul-zurnayla ve ellerine kına yakarak askere gönderdi. Kaya’nın görev yeri İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’ne çıkınca aile “Çok şükür, terör olaylarının olduğu bölgelere gitmedi” diyerek sevindi. Aile, tezkeresine 12 gün kalan çocuklarına kavuşacak günü bekliyordu.
‘BABA BEN YATIYORUM’
Darbe girişiminin olduğu gecenin akşamı saat 20.00’de Kuleli Askeri Lisesi’nin kantininde görevli er Kurtulmuş Kaya, babasını arayarak “Baba, kantini kapattım, elimi yüzümü yıkadım, şimdi yatmaya gidiyorum. Yarın çarşı iznim var” dedi. Babası Satılmış ise oğluna, “Oğlum 12 günün kaldı, ne olur ne olmaz istersen çarşı iznine çıkma” diyerek telefonu kapattı.
Darbe girişimi başlayınca aile panikle gece 23.30 sıralarında oğullarını aramaya başladı, ancak ulaşamadı. O andan itibaren televizyon başından ayrılmadan gözyaşları içinde olayları izledi. Sabah saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nde darbe girişimine karşı sokağa çıkan bazı sivillerin askerlere yönelik saldırı görüntüleri yüreklerini dağladı. Linç edilen askerlerden birinin çocukları olduğunu gördüler. Aile, önümüzdeki hafta İstanbul’a giderek hem çocuklarını linç edenler hem de çocuklarını kışladan çıkaran sorumlu askeri görevliler hakkında suç duyurusunda bulunacak.
KAFASINA SERTCİSİMLE VURULDU
Aile, İstanbul’a giderek Adli Tıp Kurumu morgundan çocuklarının cenazesini alarak Çankırı’ya getirdi. Er Kaya, doğum yeri Germece köyünde toprağa verildi. Kaya’nın ön otopsi raporunda kafasına ve vücudunun çeşitli bölgelerine çok sayıda darp, bu darbelere bağlı iç kanama, kafasına sert cisimle vurulması nedeniyle beyin travması sonucu öldüğü belirtildi.
579bd5100f25445794970b25

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER