Türkiye 1980 öncesinden daha beter…

Aralık 5, 2015, 3:22 am 1.313 izlenme

Güneydoğu İllerimizin hepsi terör mağduru durumunda..Her gün birden çok vilayetimizin pek çok ilçesinde veya merkezinde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken dün bu gelişmelere Bingöl’de eklenerek 12 Eylül 1980 öncesinden daha beter bir terör süreci yaşadığımızda daha net anlaşıldı.

1980 öncesi vatandaşlarımız terör olaylarına rağmen Türkiye’nin bütün Vilayetlerini rahatlıkla dolanırken bu gün bati illerimizden bir genç Şırnak’ı gezmeye gidemez..Ancak vatandaşın istikrar talebi yanlış mı anlaşıldı diye düşünmeden etmek mümkün değil..

Haberi okuyunca tesbitlerimiz de haklılığımız anlaşılacaktır.

BİNGÖL Valiliği, merkez ve 5 ilçede toplam 19 bölgenin 5-19 Aralık tarihleri arasında ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.
BİNGÖL Valiliği, merkez ve 5 ilçede toplam 19 bölgenin 5-19 Aralık tarihleri arasında ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.
Bingöl Valiliği, merkeze bağlı 3, Adaklı’da 4, Genç’te 6, Karlıova’da 2, Solhan’de 2 ve Yayladere İlçesi’nde 2 olmak üzere toplam 19 bölgenin ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:
“Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; Bingöl İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe, Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Aysaklı-Maltepe Vadisi ve Aktaş-Çatmaoluk (Sevkar) Bölgesi’nde, Genç İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran bölgelerinde, Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Hasanova ve Hışhışak Deresi bölgesinde, Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi’nde, Yayladere İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Horivanik-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi) Bölgesi’nde, 5 Aralık 2015 ile 19 Aralık 2015 tarihleri arasında ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.”

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER