ÜLKE İÇİN ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI MHP’DEN AKP”YE ZİYARET

Mart 15, 2016, 6:16 am 1.398 izlenme

Davutoğlu ile 7 Haziran 2015 genel seçimi sonrasındaki hükümet görüşmeleri ve Ocak 2016’da yeni Anayasa için uzlaşma komisyonu kurulması konusunda bir araya gelen Bahçeli’nin terör konusunda ağır suçlamalar yönelttiği Başbakan’la görüşme hamlesinin şifreleri şöyle okunabilir:
– İNİSİYATİF, ÖN ALDI: MHP’nin terörle mücadele kararlılığı konusundaki tavrı açık. MHP, terör örgütünün inine girilip sonuna kadar mücadele edilmesini istiyor. Bu tavrını söylemden fiiliyata döken MHP, terörle mücadeledeki yanlışlarını nedeniyle sorumlu tuttuğu iktidarla görüşerek inisiyatif ortaya koydu. Uygulamayı gerçekleştirecek olan iktidara terörle mücadele için desteğini ve önerilerini sıralayarak ön aldı.
– PARTİLER ÜSTÜ MESAJI: 10 Ekim 2015’te Başbakan’ın görüşme talebini reddederek eleştiri oklarının hedefi olan MHP, ART arda gerçekleşen bombalı eylemler sonrasında terörün mevzi kazanması ve bu tür saldırıların şiddetlenerek artacağı kanaatiyle samimiyetini ortaya koydu. Milli bir sorun ve devletin bekasını ilgilendiren bir konuda iktidarın yanlışlarına dönük demokratik eleştiri hakkı saklı kalmak kaydıyla kırgınlıkları bir kenara bıraktı. Terörle mücadelenin siyasi tartışma konusu olmadığı, partiler üstü bir konu olarak görüldüğü ve birlik zamanı olduğu mesajı verilmiş oldu.

Etiketler: ,

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER