Ülkücü MHP ye Genel Başkan adayı olursa

Nisan 24, 2016, 8:42 pm 4.794 izlenme

Başlıkta da belirttiğimiz gibi bir Ülkücü MHP ye Genel Başkan Adayı olursa bulunduğu alan buram buram Ülkü kokar,Bozkurtlarla,Üç Hilallerle,Başbuğ ve Atatürk’ün posterleri ile süslenir.
Katılımcı hiç bir Ülkücü ortamı yadırgamaz ve herkes Ülkücü hukukun ve Ülkücü kardeşliğinin sevgi ve samimiyeti ile büyük bir saygı ve disiplin içinde proğramı takip eder.
Böyle bir ortamda herkes bir birine teslim olmaya hazırdır,Katılımcı herkes bir birinin namusundan kendi namusu kadar sorumludur yaşta büyükler kim olursa olsun katılımcı diğer küçüklerin aile büyüğü kadar kıymetlidir.
Başta Genel Başkan Adayı olmak üzere Kurumsal yapının korunması herkesin önceliği,Mevcut yönetim ise isim isim saygındır.Muhalefet konusu teşkilatın işlerliği,takip edilen siyasetin halka ulaşamaması ve halkla kucaklaşılacak sistemin yürürlüğe konulamamasıdır..
İşte bir Ülkücü Genel Başkan adayı Destekçisi Holdingler değil,içtiği çayı bile haber yapan ulusal Tv. kanalları,konuklarını ağırlayan bol paralı dostları yok.Gittiği ve gideceği İllere uçak kiralanmaz,taşıma kalabalıklar olmaz..Yol arkadaşları kendi masraflarını kendileri karşılar.Bir inanç hareketidir..
Ümit Özdağ’dan bahsediyoruz..
Bu gün Kayseri’de Teşkilatı ile kucaklaşan Ümit Özdağ Teşkilat sorunlarına kısaca temas ettikten sonra Ülke sorunlarına sıkıntıları anlatıp çözüm önerileri ile vatandaşlara bilgilendirme yaptı.

Ülkücü konuşmasıyla,samimiyeti ile Ocak kültürünü yansıtandır ve Özdağ, Başbuğu örnek göstererek başlayan konuşmalarında bu samimi havayı katılımcılara yansıtmaktadır.

Özdağ’ın kitle partisi yaşantısı ve kitle partilerindeki yaşadıklarından kimseyle paylaşacak anısı yoktur.Anısı kendi büyüyüp piştiği, Türk Milliyetçiliğinin yegane temsilcilerinin yaşam kaynağı Ülkü Ocakları ve kendi Partisi MHP dir.
Kırşehir MHP İl bünyesinde oluşturulan bine yakın aracın, konvoy halinde Özdağ’ı Vilayetlerine daveti sonucu, MHP İl Bşk.ile telefonlaşıp Randevu alan Özdağ MHP Gnl.Bşk.Yrd.Şefkat Çetinin İl Başkanına Özdağ ve arkadaşlarını MHP İl binasına sokmayın talimatları ile randevusunu iptal ederek, Parti içinde kavgacı bir aday görüntüsü vermekten de kaçınarak şu açıklamayı yaptı ” Ben ve arkadaşlarım İl Başkanı’nın olmadığı bir toplantıya katılamayız. Ben MHP’nin MYK üyesiyim. İl Başkanı’nın olmadığı ve kapısı çilingirle açılan bir teşkilata girmek bize yakışmaz” Evet bu tavır kitle partilerinde kazanmak için her yol mübah anlayışından çok uzak,Ülkücüleri birbirine düşman etmekten kaçınan bir anlayış ve Ülkücü anlayışıdır.
Bu kadar görkemli bir daveti hangi adaylar çevirir,hangi adaylar kabul ederi ise mutlaka Ülkücü irade değerlendirecektir.
Son bir aydır Ülkücülerin adeta bir birlerine düşman edilmeye çalışılması karşısında Ümit Özdağ’ın bu davranış biçimi elbetki alkışlanır.
Arzu ederiz ki Ülkücü Üst Kurul delegeleri de bu gelişmeleri yakınen takip ediyordur.Tercihleri Ülkücüleri bir birine düşman edene değil, sevgi yumağı haline dönüştürene olsun.Haber Erhan Öztunç

2 3

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER