Ülkücü Şehit Eyüp Gökçen Şehadetinin 38.yılında anılıyor..

Aralık 15, 2015, 9:14 pm 3.642 izlenme

5 Ocak 1978 yılında Adana’da Polis kurşunu ile şehit edilen Eyüp Gökçen Başkanlığını yaptığı Üsküdar Ülkü Ocaklarında dualarla anılacak..

5 Ocak 2015 Ülkücü Şehit Eyüp Gökçen’i anıyoruz..
Adana’da Polis tarafından şehit edilen Ülkücü Şehit Eyüp Gökçen şehadetinin 38. yılında Üsküdar Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bir proğramla anılacak..
Üsküdar Ülkü Ocakları binasında akşam saatlerinde gerçekleşecek anma proğramında Kuran tilavetinden sonra dönemin ileri gelen isimlerinden Av.Orhan Çakıroğlu’nun” O günlerden Bu günlere Ülkücü hareketin gelişimi” başlıklı bir konuşma yapacağı bildirildi.
Eyüp Gökçen Kimdir.?
ŞEHİT EYÜP GÖKÇEN…
Şehadet tarihinde 22 yaşındaydı. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesini kazanarak bir yıl kadar okula devam edebildi. Ancak okul komünistlerin eline geçmesi üzerine devam edemeyince kaydını Adana Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisine aldırmak zorunda kaldı.
İstanbul’da bulunduğu süre içinde İstanbul Ülkü Ocakların da cesaretin sembol isimlerinden olan Gökçen ciddi hizmetleri ve gayretleri ile Ülkücü Hareketin İstanbul’da ivme kazanmasında büyük emek sahibidir.
Gökçen’inde gayretleri ile Üsküdar’da kurulan Büyük Ülkü Derneğin de önce Kurucu Başkan İlhami Ayrancıoğlu’nun yönetiminde görev alıp, sonra A.İhsan Yüksel yönetiminde ikinci başkanlık, daha sonrada Üsküdar Büyük Ülkü derneği Başkanlığı yapmıştır.
Gökçen mertliği ve cesareti ile tanınan bir Türk yiğidi idi.
Adana’da 5 OCAK 1978 günü çıkan bir çatışmada POLİS KURŞUNLARI İLE ŞEHİT OLMUŞTUR.
Memleketi Tokat’ta toprağa verilen Ülkücü Eyüp Gökçen hikayesi henüz yazılmamış bir kahramandır…Erhan Öztunç

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

SENDİKAL ÇİZGİYİ AŞAN MALUM SEN

ERTUĞRUL SUBAŞI

MAKYAVELİST BATAKLIĞIN SAKİNLERİ

ERTUĞRUL SUBAŞI

DERDİ TÜRK MİLLETİ OLANIN KARŞISINDA İYİ-MARKSİST-SOL OLURMUŞ

ERTUĞRUL SUBAŞI

BENZER HABERLER