Ümit Özdağ: “Derhal görevinden istifa etmelidir”

Kasım 11, 2016, 4:46 pm 1.497 izlenme

Önceki günlerde MHP Gaziantep Mv.Prof.Dr.Ümit Özdağ Başbakan’a Başkanlık konusunda tepki göstermiş ve bu açıklamayı yapmıştı.Bu günBaşbakan tarafından yapılan açıklamaya karşı uygun görerek bu haberi güncelliyoruz.

Bu gün Sosyal medya sayfasında “Sayın Başbakan, kimin ile anlaşirsan anlaş, bil ki Ülkücüler ile anlaşmadın. Ülkücüler başkanlığa HAYIR diyecek. Söz konusu vatan başkanlıga HAYIR”ifadelerine yer veren Özdağ’ın haberi şöyle idi;

MHP’li Ümit Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım’ın istifa etmesini istedi.
MHP Milletvekili Ümit Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım’ın “başkanlık rejimi kurulmaz ise Türkiye bölünür” sözlerine gönderme yaparak, “Başbakan Binali Yıldırım derhal Başbakanlık görevinden istifa etmelidir. Çünkü Yıldırım başkanlık rejimine geçilmediği takdirde bir Başbakan olarak Türkiye’nin birliğini sağlayamayacağını ve koruyamayacağını açık bir şekilde itiraf etmiştir.” dedi.
“EN BÜYÜK TEHDİT BİZATİHİ BİNALİ YILDIRIM’DIR”
“93 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir Başbakan bu duruma düşmemişti. Eğer Binali Yıldırım, Türkiye’nin birliğini koruyamayacak kadar zayıf, kaabiliyetsiz bir Başbakan olduğunu itiraf ediyor ise Türkiye’nin milli bütünlüğü için en büyük tehdit bizatihi Binali Yıldırım’dır.” diyen Ümit Özdağ, Türkiye’nin politik kriz, bürokratik kriz, ekonomik kriz, toplumsal krizle karşı karşıya olduğunu ifade etti.
Ümit Özdağ açıklamasının devamında, Türkiye’nin içinde olduğunu ifade ettiği krizleri açıklayarak şunları söyledi:
“Politik kriz; Liyakatsiz kadroların neden olduğu ve ülkemizi bir terör ve casusluk örgütünün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbesine getiren politikaların sonucunda ortaya çıkmıştır.
Bürokratik kriz; FETÖ’nün asker, polis, istihbarat, yargı, eğitim ve dış işleri bürokrasisine sızmasına izin vermesinin sonucunda ortaya çıkan krizdir. AKP, başta güvenlik sistemimiz olmak üzere devlet mekanizmasını çürütmüştür. Dünyanın en tehlikeli bölgesinde konumlanmış ülkemizi adeta savunmasız hale getirmiştir. Ülkemizin yanında sınırlar yeniden çizilirken, milyonlar sürülür, yüzbinler ölürken, Türk Hava Kuvvetleri’nde pilot sayısı, uçak sayısından az durumdadır.
Ekonomik kriz; Ülkemizin AKP döneminde yaşadığı rant merkezli tüketim ekonomisinin doğasından kaynaklanmaktadır. Dış borca dayalı bir modelin çöküp çökmeyeceği tartışma dışıdır. Mesele ne zaman çökeceğidir ve çöküş, yaşanan reel ekonomideki krize finansal krizin eklenmesi ile başlamıştır.
“ÜLKEMİZİ BİR BEKA SORUNU İLE KARŞI KARŞIYA BIRAKMAKTA”
Ülkede huzur ortamının kalmadığı bir gerçektir. Hukuk, maalesef her geçen gün biraz daha yaralanmaktadır. İnsanların bu iktidar gelene kadar hiç görüp yaşamadıkları mülkiyet haklarına el konulması olayları, beraberinde yabancı sermaye girişini azalttığı gibi var olan yabancı sermayeyi de kaçmaktadır. Hukukun olmadığı, insanların mülkiyet haklarının her an elinden alınacağı ülkelere yabancı sermaye girmez. Dolayısıyla üretim artmaz, ihraacat artmaz, cari açık gün geçtikçe artar. Öte yandan hala iş yapan yabancı işadamları Türk işadamlarını görüşmek için Avrupa’ya çağırmaktadırlar.
Toplumsal kriz; Erdoğan’ın yıllardan bu yana izlediği dışlayıcı, ayrıştırıcı, yabancılaştırıcı siyaset stratejisinin sonucunda her geçen biraz daha ayrışan bir toplumsal yapıdan kaynaklanmaktadır. Bunun üzerine Suriye ve Irak iç savaşından kaçan görünürde 4 milyon insan iç barışa yönelik önemli bir tehdidin alt yapısını oluşturmaktadır.
Güvenlik krizi ise AKP’nin izlediği yanlış Ortadoğu ve Suriye politikası ile PKK ile izlenen müzakere politikasının sonucudur. Bu yanlış politika, Suriye’de IŞİD ve PKK’ya geniş coğrafyaları kontrol altına alma ve Türkiye ile komşu olma fırsatı vermiştir. IŞİD ve PKK, Suriye’nin parçalanması sürecini tetikleyerek, Türkiye için de ağır bir jeopolitik tehdit oluştu. Şimdi ordumuz bu tehdit ile boğuşuyor.
Bütün bunlar ülkemizi bir beka sorunu ile karşı karşıya bırakmaktadır.
İşte tam böyle ağır bir kriz ortamında AKP ülkemizi rejim değişikliğine sürükleyerek, yönetemediği ülkeyi yeni bir kriz ortamına sokmaktadır.”

Ümit Özdağ PKK tarafından şehit edilen Derik Kaymakam’ı için Taziye yayınladı;

Mardin Derik kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk PKK’nın odasına koyduğu bombayı uzaktan patlatması sonucunda şehit oldu. Bu PKK için yeni bir eylem tarzı. Böylece sadece bir kaymakamlık binasına değil, aynı zamanda kaymakamın odasına girebiliyor PKK’lılar. 2 sene önce Hükümeti devlet memuru ve hizmetli olarak çalışan PKK’lıları hızla tasfiye etmesinin zorunluluk olduğunu söyledim. Bunun üzerinde durulmadığını biliyoruz. Bundan sonra yapılması gereken hızla devlet memurları içindeki PKK’lılar ile ilgili gereken adımların atılmasıdır. Öte yandan PKK bu tür “başarılı” cinayetlerin keyfine vararak tekrar tekrar aynı yönetimi dener. Bundan sonra güvenlik güçleri bu tür saldırılara karşı uyanık olmalıdır. PKK halen iki cephede faaliyetlerini sürdürüyor. Terör örgütü asıl ağırlığını Sincar-Kuzey Suriye arasındaki bölgeye odaklamış durumda. Bir yandan Amerikan Ordusu ile birlikte Rakka operasyonuna hazırlanıyor, öte yandan Irak ve İran destekli olarak, Türk Ordusu’nun Telafer’e yönelik bir operasyonuna karşı savaşa hazırlanıyor. Türkiye içinde ise halen çalışmaları ise derinden devam ediyor. Örgütün Nevruz münasebetiyle 81 ilde aynı anda büyük bir ayaklanma hazırlığı içinde olduğu söyleniyor. Tabii, bu tür bir büyük ayaklanma girişiminin arkasında yabancı istihbarat servislerinin olmaması mümkün değil. Türkiye’nin meselesi bugün BAŞKANLIK sistemi değil, ülkenin varlığı ve milletin dirliği. Buna odaklanması gereken ve geceleri uykusuz kalması gereken siyasetçilerin BAŞKANLIK rüyaları görmeleri Türkiye’nin bir kabus ile uyanmasına neden olacak.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER