Üsküdar Ülkü Ocaklarından “Ozan BODUR-Medine Müdafi Fahrettin Paşa Konferansı”

Ocak 15, 2019, 5:26 pm 798 izlenme

Üsküdar Ülkü Ocaklarından “Ozan BODUR-Medine Müdafi Fahrettin Paşa Konferansı”

Ülkü Ocakları Üsküdar İlçe Teşkilatı tarafından AKM de “Medine Müdafi Fahrettin Paşa” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Konferansın konuşmacı konuğu araştırmacı Tarihçi Ozan Bodur oldu.

Üsküdar Altunizade’de bulunan AKM de gerçekleşen Konferans a Çevre Ülkü Ocakları Başkanları,MHP Üsküdar eski İlçe Başkanları,MHP Genel Merkez Disiplin Krl. eski üyesi Ömer Faruk Ekşi gibi isimlerinde katılım sağladığı görüldü.

13 Ocak Pazar günü saat 18 de başlaması planlanan konferans çevre trafiğinin yoğun olması nedeni ile saat 18,30 lar da başladı.

Proğram;Saygı duruşu,  İstiklal marşının okunması ile başladı.

Üsküdar Ülkü Ocakları Başkanı Ufuk Turna’nın kısa özetini yaptığı” Medenine Müdafası ve Fahrettin Paşa”  konuşmasından sonra Medine Müdafası  ve Fahrettin Paşaya ait slayt gösterileri gerçekleştirildi.

Saat 19 surlarında Konuşmacı Tarihçi Ozan Bodur Kürsüye davet edilerek Ülkücü entelektüellerin Ülkücü olduklarını saklamaya kimsenin hakkı yoktur.Özellikle Ömer Lütfi Mete için düzenlenen anma proğramında Ömer Lütfi Mete’nin ülkücü kimliğine vurgu yapılmaması hazmedilebilir bir durum değildir.Ben İstanbul Ülkü Ocaklarından yetişmenin gururunu  taşıyorum ve Ülkücülüğümle öğünüyorum. Ömer Lütfi Mete’ninde Ülkücü kimliğine mutlaka vurgu yapılması gerekirdi uyarısından sonra,Toki konutlarının mahalle kültürümüze ve geleneklerimize verdiği olumsuz etkilerden örnekler verdi.

Medine Müdafasına Süreci geniş bir Coğrafyayı irdeledikten sonra “Haritaya Bakan Türk Tehlikeli Türk’tür” tanımından sonra Medine Müdafasına kadar yaşanan süreçle ilgili tespitlerde bulunup Fahrettin Paşa ve Medine Müdafaasına geçerek Fahrettin Paşanın kahramanlıklarını ve öyle sıkıntılı bir süreçte Ülkemizde kazandırdığı Kutsal emanetleri anlattı.

Ozan Bodur Konferansı üç saate yakın sürdü.Konferans sonrası soru ve cevaplara geçildi.

Konferans sonrası Üsküdar Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ufuk Turna Konuşmacı Tarihçi Ozan Bodur’a Plaket takdimi ile teşekkürlerini ifade etti. Haber Erhan Öztunç

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

KÖŞE YAZILARI

HAİNLİĞİN VESİKASI

ERTUĞRUL SUBAŞI

BİR SEVDANIN SEDASI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

ERTUĞRUL SUBAŞI

ANASI DURSUN DEMİŞ! DURMAZ GİDER ÖNKUZU!

ERTUĞRUL SUBAŞI

BENZER HABERLER