Yaver;Türkiye güçleri hiçbir şekilde ve Musul’un kurtarılması operasyonuna katılamayacak”

Ekim 17, 2016, 8:58 pm 1.420 izlenme

“Herkese şu güvenceyi verebilirim ki Türkiye güçleri hiçbir şekilde ve Musul’un kurtarılması operasyonuna katılamayacak”

Peşmerge’den Türkiye’ye tehdit
Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, Türkiye’nin Musul operasyonuna katılamayacağını söyledi, “yabancı güçlerin” koalisyon uçakları tarafından hedef alınacağını söyledi.
Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, Musul operasyonuna katılan güçleri açıkladı, bu güçlerin dışında hiçbir gücün operasyona katılmasına izin verimeyeceğini söyledi.
Fars haber ajansının haberine göre, “Planlanan güçler dışında bu operasyona katılmaya çalışan güçler uluslararası koalisyon uçakları tarafından tanınmayan güçler olarak değerlendirilip hedef alınacak” diyen Genel Sekreter Yaver, kara güçleri ile hava güçleri arasında “çok sıkı bir koordinasyon” olacağını söyledi.
Yaver, “Herkese şu güvenceyi verebilirim ki Türkiye güçleri hiçbir şekilde ve Musul’un kurtarılması operasyonuna katılamayacak” ifadelerini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER