Yeni kankamız İsrail yine kendine yakışanı yaptı,HÜKÜMETİMİZ SESSİZ

Ağustos 2, 2016, 7:50 pm 1.430 izlenme

İsrail yeni kankamız,Türkiye aleyhinde karar almış,alsın 20 milyon Dolar aldık ya mı diyelim..

Gerçi Türkiye’de İsrail’in aldığı bu cılız kararla ilgilenen pek olmaz,adı belli olmayan bir milletin yaşadığı bu ülkede pikniğe gider gibi, ekmek elden su gölden misali Demokrasi nöbetleri tutuluyor,Gitmeyen kamu görevlileri feto terör örgütü sabıkalısı oluyor.

İsrail tam zamanında bir almış..
İsrail Parlamentosu’nun Eğitim, Kültür ve Spor Komitesi’nin, 1915 olaylarını “Ermeni soykırımı” olarak tanıdığı bildirildi.
Knesset’in resmi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, komite başkanı Yakov Margi’nin “Ermeni milletinin yaşadığı soykırımı tanımak bizim ahlaki görevimiz” şeklindeki sözlerine yer verildi. Margi, İsrail Parlamentosu Knesset’e de 1915 olaylarını “Ermeni soykırımı” olarak tanıma çağrısında bulundu.
‘KOMİTENİN KARARI İSRAİL’İN RESMİ GÖRÜŞÜ DEĞİL’
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, komisyonun söz konusu kararının “kesinlikle İsrail’in resmi görüşünü yansıtmadığını, bunun sadece komite üyelerinin şahsi görüşü olduğunu” söyledi.
Birinci Dünya savaşı sırasında insani krizlerin yaşandığının ve bunların araştırılması gerektiğinin altını çizen Nahson, İsrail’in 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanımadığını ve bunun değişmesinin söz konusu olmadığını vurguladı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Güney Türkistan yardım bekliyor

ERHAN ÖZTUNÇ

COVİD 19 NEDİR?,NE DEĞİLDİR?

DR.İRFAN SUMRU

Mutlu yorgunluklar ve Yürek dolusu Teşekkürler..

ERHAN ÖZTUNÇ

BENZER HABERLER